Reklam Alanı
Giyilebilir Teknoloji 4

Sanal Gerçeklik Sinema Sektöründe!

Teknolojinin gelişmesi ile karşımıza çıkan belki de en ilginç uygulama Sanal Gerçeklik oldu. Neredeyse artık resmen aramızda olan bu kavram bizlere final sürümleri ile pek fazla eşlik etmese de bir çok dev isim tarafından hızlı bir şekilde geliştirilmeye devam ediyor. Şimdi ki durum ise bu teknolojik yeniliğin başka bir sektöre sıçrama haberi oluyor.

4507391
Sanal gerçeklik ile ilgili eğitim, askeri, siyasi ve tarihi olmak üzere birçok konu üzerinde gelişmeler söz konusu olmaya başladı. Şimdi ise başka bir isim daha bu listeye giriyor, ‘’Sinema’’… Bazen günlük hayatımızın monotonluğunu üzerimizden alan ve bizi 2-3 saat de olsa başka bir hayata yerleştiren bu ‘’emek’’ sektörü, sanal gerçeklik ile birleşerek bu sefer kendi sınırlarını da uzağa taşıyor ve bizlere ikinci sanal hayatı sunuyor.

İlk adım Disney’den geliyor ve Disney’in Jaunt kolu bu uygulamayı bünyesine eklemek istiyor. Şimdiden yoğun bir şekilde sanal gerçeklik devi olan Oculus ile birlikte ismi anılan Jaunt, sanal gerçeklik kavramını kullanıma geçerse, bu hem sinema sektörü hem de sanal gerçeklik sektörü için yeni bir çağ demek olacaktır.

Industrial Design by LUNAR.
 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Sanal Gerçeklik Sinema Sektöründe!” üzerine 4 yorum

 1. alican dedi ki:

  zaten girmişti diyebiliriz yani 3 d sektörü sanal gerçeklik bence ama bu daha gelişmişi

 2. naz dedi ki:

  Teknoloji gerçekten çok iyi ilerliyor.Bu olay oyun dalınada geldi.Artık 1-2 seneye tüm oyunlar gözlüklerle oynanır olabilecek.

 3. Eren dedi ki:

  3D sektörü oldukça ilerledi artık sıra sanal gerçeklikde. Bu sistem ile film izlemek süper birşey olur.

 4. barış dedi ki:

  sanal, gerçeğin hayal edilebilir kısmı aslında. gerçeklere inat, hayal kısmının varlığıdır onu çekici kılan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.