Reklam Alanı
Nedir? 1

SAR Değeri Ne Demek?

Akıllı telefonlarda , tabletlerde söz konusu olan SAR değeri ne demek? SAR nedir?

Bilindiği üzere akıllı telefonlar ve tabletler günümüzün vazgeçilmezleri… Akıllı telefon , tablet satın alınırken genellikle özelliklerine dikkat ediliyor ancak özelliklerinden çok daha önemli bir unsur var; SAR değeri… SAR günümüzde sağlık açısından son derece büyük bir önem teşkil ediyor.

SAR NE DEMEK?

SAR değeri, radyasyon seviyesini belirten değerler anlamına gelmektedir. Radyasyon da bilindiği üzere insan sağlığına son derece zararlı bir unsur ve günümüzde evimizin hemen hemen her noktasında radyasyon olmasıson derece zararlı. Gün içerisinde sık sık kullandığımız, cebimizde taşıdığımız akıllı telefonda SAR değerlerinin yüksek oluşu ise kesinlikle çok tehlikeli. Bu yüzden de hep SAR değeri düşük olan akıllı telefonları tercih etmek gerekmekte.

EN DİKKATLİ ŞİRKET SAMSUNG

Avrupa Birliği’nin standartlarından dolayı telefon şirketleri SAR değerlerine dikkat ediyorlar ancak özellikle Samsung şirketi çok daha fazla dikkat ediyor.  Samsung, radyasyon hususunda kullanıcıların sağlığını daha fazla düşünmesi ile taktir topluyor.

 

Emre Bey {Emre}

“SAR Değeri Ne Demek?” üzerine 1 yorum

  1. Vedat dedi ki:

    Gerçekten önemli bir bilgi, radyasyon günümüzde hastalıkların oluşmasında rol alan 4 önemli etkenden biri bence, en önemli etken ise stres tabi ki…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.