Reklam Alanı
Akıllı Telefon 0

Şarj Konusunda Bilinmesi Gerekenler

Günümüzde hemen hemen herkesin bir akıllı telefonu bulunmakta ve buna bağlantılı olarak şarj aletlerimiz yer almakta. Şarj aletlerimizin kalitesi akıllı telefonumuzun sağlığını, ömrünü etkileyebilmekte. Akıllı telefonunuzun şarj kablosunun son derece kaliteli olmasına dikkat ediniz.

%100 ŞARJ YAPMAYIN

Halk arasında bilinen önemli yanlışlardan birisi telefonu sonuna kadar şarj edip %100 olduktan sonra da bir miktar daha şarjda kalmasının daha faydalı olacağı şeklindedir.Bu önemli bir yanlıştır… Akıllı telefonunuzu %100 yaptıktan sonra da şarjda bırakmak telefonunuza fayda değil zarar getirecektir. Hatta ve hatta telefonunuzu %100 seviyesine kadar dahi şarj etmemenizi öneriyoruz. Telefonunuzu %95 gibi bir seviyedeyken şarjdan çıkarmanız daha yararlı olacaktır.

AŞIRI ISINMAYA DİKKAT !

Akıllı telefonunuz şarj olurken haddinden fazla ısınabilir. Eğer böyle bir ısınma söz konusuysa muhakkak cihazınızı belli aralıklarla şarjdan çıkarıp soğumasını bekleyiniz. Telefonunuzun şarj sırasında aşırı ısınması telefonunuzun ömrü açısından, en önemlisi ise herhangi bir patlama tehlikesi söz konusu olduğundan sizin sağlığınız açısından son derece zararlıdır.

Emre Bey {Emre}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.