Reklam Alanı
Teknoloji 1

Savcılık Kimlik Hırsızlarına Yönelik Soruşturma Açtı !

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının kimlik bilgilerine yönelik yapılan siber saldırılar hususunda bir soruşturma açıldı.

Bilindiği üzere ülkemiz iki üç gündür yepyeni bir siber kaos ile çalkalanıyor. Ülkemizin vatandaşlarını hedef alan siber saldırılan geçtiğimiz günlerde arttığı, özellikle kimlik bilgileri hususunda çok büyük bir darbe alındığı bilgisine ulaşıldı. Ülkemizde yaşayan 50 milyon kişinin kimlik bilgilerinin deşifre olduğu, internet ortamında paylaşıldığı yönünde haberlerin inanılmaz derecede çoğalması üzerine bu duruma Ankara Cumhuriyet Başsavcığılı sessiz kalmadı.

SAVCILIK İZ SÜRÜYOR 

Son günlerde oldukça fazla söz edilen kimlik bilgileri hırsızlığı hususunda Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı sessizliğini bozmuş durumda. Elimize ulaşan verilere göre savcılık tarafından resmen soruşturma başlatıldı ve konu ile ilgili yakın bir süre içerisinde halkın aydınlatılması bekleniyor.

2 YILDAN 4 YILA KADAR HAPİS

Kanunumuzda kişinin kimlik bilgilerinin bir ortamda paylaşılmasının iki yıl ila dört yıl arasında hapis cezası ile çarpttıralacağı açıkça ifade edilmiş durumda.  Sürecin nasıl işleyeceğini hep birlikte göreceğiz.

SİBER DÜNYADAN DAHA FAZLA HABER İÇİN TIKLAYINIZ

Emre Bey {Emre}

“Savcılık Kimlik Hırsızlarına Yönelik Soruşturma Açtı !” üzerine 1 yorum

  1. Ümit dedi ki:

    Bu konuda belirsiz olmaya başladı önce yalan haber dediler şimdi gerçek çıktı bakalım neler olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.