Reklam Alanı
Teknoloji 0

Selfie Çekeyim Derken Oğlunu Öldürdü

Bilindiği üzere günümüzde akıllı telefonların son derece yaygınlaşması ile beraber özellikle ön kameraların entegre edilmiş bir vaziyette karşımıza çıkması ve ön kameralara olan ilginin giderek daha da artması selfie çılgınlığını da beraberinde getirdi. Ön kamera sayesinde kendimizi çok daha kolay bir şekilde çekebiliyoruz ve çektiğimiz fotoğrafları sosyal medyada rahat bir şekilde paylaşabiliyoruz. Selfie özelliğinin son derece iyi bir teknolojik unsur olduğunu, büyük bir rahatlık olduğunu itiraf etmeliyiz ancak öz çekimlerin ( Selfie sözcüğünün Türkçe dilimizdeki karşılığı) pek çok can da aldığı aşikar. Daha önce pek çok kez selfie çekmek isterken hayatından olanlardan, yaşamını kaybedenlerden bahsetmiştik. Bu üzücü haberlere bir yenisi bizim ülkemizden eklendi ve üstelik bu defa yaşamını yitiren kişi selfie çekimini yapan kişi değil onun oğlu !

KAYSERİ’DE VAHİM OLAY

Bir selfie felaketi de bizim ülkemizde meydana geldi ! Elimize ulaşan bilgilere göre Kayseri ilimizde selfie çekmek isterken bir kadın çocuğunun ölümüne sebep oldu. Bunun nasıl olduğuna yönelik yapılan araştırma ise hayrete düşürdü ; İlişkisinde çok ciddi problemler yaşayan ve kocasından ayrı yaşayan kadın çeşitli tehditler aldığı için kendisini koruma amaçlı sürekli yanında tüfek taşımaktaydı. Oğlunu kimselere kaptırmak istemeyen ve oğlunu babasız da büyütebileceğine inanan kadın oğlunun ölümüne sebep oldu. Cihazdan selfie çekmek isterken tüfeği o an da elinde bulunan kadın yanlışlıkla oğlunu vurdu. Henüz daha iki yaşında savunmasız bir bebek olan oğlunu karın boşluğundan kendisini korumak için edinmiş olduğu tüfek ile yanlışlıkla vuran kadın gözaltına alındı. Annesi tarafından karın boşluğundan vurulan minik bebek hemen hastaneye kaldırıldı ancak tüm çabalara rağmen hayata tutunamadı. Yetkililerin bu talihsiz olay ile ilgili geniş çaplı bir soruşturma içerisinde oldukları öğrenilidi.

SELFİE ÇOK CAN ALIYOR !

Selfie son zamanlarda oldukça fazla can alıyor. İnsanlar özellikle uçurum kenarlarında veyahut farklı fantastik noktalarda fotoğraf çekilme arzusuyla yanıp tutuşuyorlar. Bu arzu da başlarına çok ciddi belalar açıyor. Özellikle silahla selfie çekip sosyal medyada paylaşmak isteyenler yanlışlıkla kendilerini veyahut başkalarını vurabiliyorlar.

 

Emre Bey {Emre}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.