Reklam Alanı
Reklam Alanı
Teknoloji 0

SEO Nedir? Konu Hakkında Her Şey

SEO Nedir? Konu Hakkında Her Şey

Biz insanlar teknoloji bu kadar ilerlememiş iken çok değil bundan sadece 45 yıl önce çok daha basit yaşamlar sürüyor ve aynı dili konuşuyorduk. Ama geçen zaman içinde teknoloji öylesine aldı başını gitti ki, önce bilgisayar hayatımıza girdi sonrasında ise İnternet. Üstelik bu ikisi ile beraber daha önce hiç duymadığımız, duyduğumuzda bize çok da şey ifade etmeyen kavramlar ile karşılaştık ki kendimizi cahil bile görmeye başladık.

Örneğin yakın tarihte SEO nedir çevremizdeki sorarken bulduk kendimizi. Zira neredeyse hemen her yerde bu ifade vardı. Biz de bu yazıda bu konuya farklı boyutları ile bakarak en anlaşılır ve kafalarda soru işareti kalmaya çalışacak biçimde bilgi vermeye çalışacağız.

SEO Hizmeti Alınmasının Önemi Nedir?

SEO nedir?  Sorusuna verilebilecek en temel yanıt arama motoru optimizasyonu olduğu anlamına gelir. SEO ifadesi İngilizce dilinden tüm dünya dillerine geçen teknik bir ifadedir ve İngilizce Search Engine Engine Optimization sözcüklerinin biraraya gelmesinden oluşur.

Bugün Google, Yandex, Bing. Yahoo, MSN gibi çok sayıda arama motoru vardır ve bu arama motorlarına insanlar girerek herhangi bir adres, bilgi vb. almak istediklerinde ilgili sözcüğü yazarak arama yapmakta ve kendilerine lazım olan bilgilerin olduğu  web sitelerine ulaşmaktalar.

Üstte verilen bilgilerden de anlaşılacağı gibi SEO hizmeti kişilerin web sitelerine yönlendirilmesinde oldukça önem arz eden bir kavramdır zira bu kapsamda yapılan çalışmalar ile web sitelerinin arama motorlarının üst sıralarda çıkması ve bilinirliğinin artması sağlanır ki bu özellikle satış yapan firmalar için sektörü ne olursa olsun oldukça önemlidir.

SEO Çalışmalarında Hangi Hizmetler Verilir?

SEO nedir sorusunun yanıtını ve önemini böylece belirttikten sonra yapılan çalışmalara da bakmak gerekir ise burada amaç web sitesinin hangi arama motoru olursa olsun üst sıralarda çıkmasını sağlamak olduğundan öncelikle bununla ilgili çalışmalar yapılır.

Bu çalışmalar site içi ağırlıklı olarak yapılan çalışmalardır zira firma veya şahsın web sitesi incelenir varsa eksikler giderilir, arama motorları için doğru anahtar kelimeler belirlenir, sitenin içyapısı düzenlenir ama elbette iş bununla bitmez.

Sosyal medyanın aktif kullanılması, rakip analizleri, satış istatikleri, ilgili yerlere kayıt, backlink çalışmaları, raporlamalar da site dışı yapılır ve tüm bunlar eksiksiz, hatasız yapıldığında aynı zamanda web sitesinin ücretsiz olarak internet ortamında reklamı, pazarlaması da yapılmış olur.

Fiyatlar Neye Göre Değişir?

SEO nedir sorusunun yanıtını, kapsamını, önemini belirttik ama bunun bir de maliyeti var ve fiyatlar elbette verilen hizmet türüne ve hizmet alınacak kişi/kurumun fiyat politikasına göre değişiyor. Verilecek hizmetler basit, orta ve ileri düzeyde temelde üç farklı düzeyde oluyor ve seviye yükseldikçe rakam otomatik olarak yükseliyor.

Malker Reklam {Malker}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.