Reklam Alanı
Teknoloji 0

SEO Nedir?

SEO Nedir?

 

SEO, Google başta olmak üzere arama motorlarında daha iyi yerlere gelebilmek için yapılan optimizasyon ve pekiştirme çalışmaları olarak adlandırılır. SEO, site dışı ve site içi olmak üzere ikiye ayrılarak değerlendirilir. Arama motorlarında yukarılarda yer almak için yapılan tüm çalışmalar SEO çatısı altındadır.

SEO, sayfaların veya sitelerin arama motoru sonuçlarında daha yüksek sıralarda yer almasını sağlamak için yapılan çalışmaları içine alır.

Açılımı ‘’Arama Motoru Optimizasyonu’’ olan SEO’nun amacı arama motorlarında üst sıralarda görüntületilmektir. SEO çalışmaları, sitelerde bulunan bilgi, satış veya hizmetlerin en ilgili kitleye ulaşmasını sağlar.

SEO’yu sitelerin normal şartlarda doğal olarak ulaşamayacakları çevrimiçi popülerliğe, doğal görünen tekniklerle ulaşma sanatı olarak da tanımlayabiliriz. Uygulanan bu tekniklerin ardından gelen popülerlik, Google sıralamasında yükselişi de beraberinde getirmektedir.

SEO Nedir

Arama Motoru Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

 

Popülariteyi web dünyasında meşhur olmak olarak kabul edebiliriz. Google’da üst sıralama gelmiş olmak yapabileceğiniz en iyi reklamdır. Bu konuma gelebilmek de reklamlarla sağlanmaktadır. Sitenizi meşhur etmek için yaptığınız tüm çalışmalar aslında birer reklam ve tanıtım çalışmasıdır. Tüm bunların ardından siteniz web dünyasının meşhur üyelerinden bir tanesi olacaktır.

Google, bir sitenin popülerleştiğini, ziyaretçi sayısında yaşanan doğal ve düzenli artıştan, sitenin aldığı linkler ve bilgi verici yazıların paylaşılmasıyla anlamaktadır.

Sitelerin popülerliğinin açıldığı günden itibaren değerlendirilmeye başlandığını da unutmamak gerekir. Bu yüzden ilgilenme fırsatınızın olmayacağı dönemlerde web sitesi açmamanız yararınıza olacaktır.

SEO’da doğallığı oluşturan en temel özellik çeşitliliğin olmasıdır. Tek taraflı yapılan çalışmaların yapay kaçmasının nedeni de budur. Bu yüzden yaptığınız çalışmaların zamanı, yapısı, uygulama biçimi ve sayısı gibi kriterlerin çeşitlilik oluşturması sitelerin kalıcı ve doğal olarak yükselmesini sağlar.

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.