Reklam Alanı
Reklam Alanı
Haberler 70 4

Shazam’dan Şoke Eden Karar!

Amazon Hediye Çeki
Amazon Hediye Çeki

Shazam’dan Şoke Eden Karar!

Çalınan bir müziğin adını ve sanatçısının bulunmasında büyük veri tabanına sahip olan Shazam, yakın bir zamanda popüler bir platform üzerindeki desteğini kaldıracağını açıkladı. Windows kullanıcıları için artık herhangi bir destek yürütmeyeceğini dile getiren firma kullanıcılar tarafından büyük eleştirilerin odağı haline geldi.

Son zamanlarda birçok uygulama Windows üzerindeki desteklerini geri çekmeye başlaması kullanıcıların büyük sıkıntılar çekmesine neden olmuştur. Bu akımın öncülüğünü başlatan Viber,  anlık mesajlaşma sistemlerine ait desteklerini bundan sonra Windows cihazları için geçerli olmadığını belirtmiştir. Windows  Phone kullanıcıları ise art arda gelen bu olaylardan sonra tercihleri konusunda pişmanlıklar yaşadıklarını dile getirmiştir.

Aslında bu durumun belirtileri daha önceden kullanıcılara yansıtılmıştı. Shazam uzun süredir Windows Mağaza içerisinde yer alan listelerden çıkış yaparak kullanıcılardan uzaklaşmak istediğini göstermiştir. Telefonlarında yüklü olan uygulamayı kullanmaya devam edecek kullanıcılar bu günden itibaren diğer platformlara gelen teknik destek olanaklarından yararlanamayacak. Bu durumun temel nedenlerinden birisi ise gerekli rağbetlerin gösterilmediği olarak düşünülmektedir. Windows cihazlar için yapılan çalışma ve maliyetleri İOS ve Android üzerine aktarmak isteyen şirket bu kararından oldukça emin olarak gözükmektedir.

Şuan Windows cihazlarında Shazam’ı aktif olarak kullanmak isteyen kişiler maalesef uygulamayı artık indiremeyecek. Sadece yüklü cihazlarda çalışacak olan uygulama telefonun formatlanması vb. gibi durumlarda tekrar yüklenemeyecek. Belirli bir zaman sonrasında ise bu platform üzerinden tamamen ortadan kalakcak gibi görünüyor.

Amazon Hediye Çeki
Amazon Hediye Çeki

{phantaso}

“Shazam’dan Şoke Eden Karar!” üzerine 4 yorum

 1. Ege dedi ki:

  Alınan karalar bence de yerinde. Windows Phone satışlarının durumu ortada. Kimse kullanıcısı az olan bir platform için boşa kürek çekmez

 2. Kürşat dedi ki:

  Shazam bu kararında haklıdır. Yavaş, yavaş tüm geliştiriciler desteklerini Windows Mağazadan çekecekler. Devir Android ve İOS devri. Windows sistemini kullanan kalmadı artık

 3. Dursun dedi ki:

  Duyduklarıma göre 3 4 uygulama daha varmış yakında kalkacak. Bu gidişle Windows kullanan kalmayacak

 4. burka dedi ki:

  Uygulama kalktı bile Messenger da desteğini çekti bakalım sırada ne var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.