Reklam Alanı
Teknoloji 0

Silah Emojisi Yüzünden Başı Yandı !

Günümüzde bilindiği üzre sosyal medyaya ve mesajlaşma uygulamalarına çok büyük bir ilgi var. WhatsApp mesajlaşma uygulaması üzerinde çeşit çeşit emojiler bulunmakta. Bu emojilerden bazıları başa dert açabilecek cinsten. Şimdi bahsedeceğimiz olay bir emoji yüzünden hapis cezasına çarpttırılma ile ilgili.

SİLAH EMOJİSİ BAŞINA DERT AÇTI

Fransa’da 22 yaşındaki bir genç kız arkadaşı ile ayrıldıktan sonra birden WhatsApp’tan silah emojisi yolluyor ve bunun üzerine genç kız tedirgin oluyor. Olayı mahkemeye taşıyan ve kendisine silah emojisi gönderen eski sevgilisinden şikayetçi olan kız haklı bulunuyor ve mahkeme tarafından 22 yaşındaki gence 3 ay hapis cezası ve ayriyetten 1000 Euro da para cezası veriliyor !

EMOJİ GÖNDERİRKEN DİKKAT !

Özellikle WhatsApp uygulaması üzerinde çok fazla uygulama bulunuyor ve siz bunları bir arkadaşınıza şaka amacıyla göndermiş olsanız bile yanlış anlaşılabilir ve başınıza büyük dertler açılabilir. Sadece silah emojisi değil daha WhatsApp üzerinde özellikle yeni gelen güncelleme ile çok fazla ilginç emoji mevcut ve bazı emojileri kullanmadan önce bu yüzden iki kez düşünmek gerekiyor.

TEKNOLOJİ GÜNDEMİNDEN İLGİNÇ HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ

Emre Bey {Emre}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.