Reklam Alanı
Android Uygulamaları 0

Snapchat Giyilebilir Teknolojiye Adım Atıyor!

24 saat içinde tamamen silinen paylaşımları, beğeni ya da yorum özelliği yerine görüntülenme ve ekran görüntüsü alma istatistiği olan ilginç sosyal ağ Snapchat, giyilebilir oluyor.

16 Milyar Dolar değerindeki anlık görsel iletişim kanalı Snapchat, verdiği iş ilanı ile bu projesini ortaya çıkardı. Verdiği ilana göre prototip mobil geliştirici yani kısacası giyilebilir teknoloji geliştiricisi aradığını belirten firma, günlük 100 milyon kullanıcısına giyilebilir teknoloji yeniliği getirecek.

2 yıl önce Google Glass benzeri ürünler üreten Vergence Labs’ı da bünyesinde barındıran Snapchat, gelişmiş ve her platforma uyum sağlayan bir sosyal ağ olmayı hedeflediği aşikar. Bu noktada sürekli yatırımlar yapan firma, giyilebilir teknoloji ve sanal gerçekliğe adım atması bekleniyor. Oscar Ödül Töreninde de web yayını ile tanışan Snapchat, bu teknolojileri nasıl kullanacağı merak uyandırıyor.

Snapchat geçtiğimiz yıllarda Facebook tarafından satın alınmaya çalışılmış fakat diğer uygulamaların aksine Facebook bünyesine girmeyerek milyonlar kulübüne daha hızlı adım atmayı başarmıştı. İçerisinde reklam ya da uygulama içi satın alma bulunmaması ile herkesin erişebileceği uygulama, Facebook bünyesine katılmayarak bir başka benzer Facebook projesi olan MSQRD’nin de doğmasına sebep olmuştu.

Snapchat Fotoğraflarınızı Kullanabilir!

ilkan Balkan {ilkan Balkan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.