Reklam Alanı
Haberler 0

Snapchat Hisselerinde Büyük Bir Düşüş Meydana Geldi!

Snapchat Hisselerinde Büyük Bir Düşüş Meydana Geldi!

Kendine özgü tasarımı ve konsepti ile kısa sürede oldukça büyük bir yükseliş sağlayan Snapchat, kullanıcı sayısında meydana gelen artış ve hisselerinin halka açılması ile geçtiğimiz aylarda rekor bir yükseliş yakalamıştı. Sosyal medyanın lideri olarak gösterilen Mark Zuckerberg, 2010 yılından bu yana piyasa içerisinde bulunan birçok platformu satın almaya çalışmış, medyayı tek elden yönetmek istemiştir. Büyük uğraşlar vererek satın almak istediği Snapchat’e bir türlü kavuşamamış, şirketi satın almak istediği birçok kez dile getirmesine rağmen anlaşma bir türlü sağlanamamış idi.

Bu süre içerisinde Snapchat’e ait birçok özelliği gerek WhatsApp, Facebook ve İnstagram’a getiren ünlü isim her geçen gün Snapchat’in damarlarına bir parça daha jilet atmakta idi. Geçtiğimiz aylarda zirve rekorları görmeye başlayan hisse senetleri yavaş yavaş düşmeye başlamış ve bugün itibari ile tarihinin en kötü derecelerinden birisine imza atmıştır. Bugün hisse açılışını 24 Dolardan açan şirket gün sonuna doğru %5 gibi bir düşüş yaşayarak 17 Dolar seviyelerine kadar gerilemiştir.

Meydana gelen bu düşüşün bir anlık bir dalgalanma olmadığını dile getiren analistler, bu gidişatla ay sonuna kadar düşüşün 10 Dolara kadar gerileceği ifade edilmekte. Düşüşlerin bu seviyelere geldiğinde ise şirket mecburi olarak bir el değiştirme ya da satış protokollerine imza atabileceği ifade edilmektedir.  Bu konunun yakın takipçisi olduğumu belirterek Snapchat ile ilgili gelişmeleri anlık olarak bildireceğimizi belirtmek istiyoruz.

{phantaso}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.