Reklam Alanı
Donanım 0

Snapdragon 820 30 Adet Akıllı Telefon Da Yer Alacak

Qualcomm firması tarafından gelecek nesil akıllı telefonların birçoğunda kullanılması beklenen Snapdragon 820, birçok yenilik ile karşımıza çıkıyor.

Öncelikle firmanın aşırı ısınma sorununa bir el atacağı iddiaları yavaş yavaş netlik kazanırken, ürün de yer alan yeni Kyro çekirdekleri, Adreno 530 grafik işlemcisi ve Hexagon 680 DSP; Snapdragon 820’yi bir çeşit ‘’canavar’’ yapıyor.

Geçtiğimiz haftalar da Antutu testine tabi tutulan ürün, almış olduğu 80 bin üzerinde ki puan ile Samsung’unExynos 7420’sini geride bırakmayı başardı. Bunun üzerine Qualcomm başkanı olan Frank Meng’tenSnapdragon 820 için bir açıklama geldi. Snapdragon 820’nin 30 yeni akıllı telefon da yer edeceği bildirilirken, hangi marka akıllı telefonların bu sayı arasında yer alacağı bilgisi verilmedi.

Performans konusunda bu kadar üst düzey olan bir işlemciyi, Snapdragon 810’un ısınma sorunlarına karşın olarak yine de tercih eden LG, Xiaomi, Sony ve HTC’nin tercih etmesi kesin gibi duruyor. Muhtemelen hangi modellerin Snapdragon820’yi alacağıCES 2016 tarihinde netlik kazanacak.

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.