Reklam Alanı
Teknoloji 1

Soğukta Serinde Her Yerde Deri Mont

Son yıllarda büyük bir çıkış yakalayarak en popüler kıyafet olmayı başarmış deri mont dış giyim kıyafetleri, renklerinde ki farklılıkları ile tüm hanımların en gözde kıyafeti olmayı başarmıştır. Hakiki deri kullanımının sağlık açısından önemi belki çok bilinmemektedir. Fakat bilen insanların da düşündükleri detay, hakiki derinin hava aldırma özelliğidir. Bu özellik sayesinde hakiki deri kıyafetler asla terletmez fakat soğukta sıcak, ılık havada ise serin tutar. Bu özellikleri özellikle çocuklarda derinin kürk halinin kullanılması ile de görülmektedir. Kapişonların da kullanılan kürk detaylar ise çocukların çok şirin gözükmelerini sağlamaktadır.

derimont2

Bayan deri mont modellerinde kullanılan cep detayı, aksesuarlarında tamamlaması ile son derece şık bir görünüm kazanılmasına neden olmuştur. Deri montların koyun ve kuzu derisinden yapılması ise esnekliği ve yumuşaklığı sayesinde her bedene her yaş grubuna kolaylıkla uyabilmesini sağlamıştır. Naturel bir özelliğinin bulunması ise doğayı ve doğallığı seven tüm insanlar için mükemmel bir seçimdir. Spor modellerin bazılarında uygulanan sadelik ise görsellikte sadeliği tercih eden bayan ve erkekler için son derece güzel bir kıyafet olmaktadır.
Çok fazla bilinmese de deri mont, imalata gelinceye kadar ve son şekli verilinceye kadar çok büyük emek sarf edilerek yapılmaktadır. Bunun sebebi derinin hakiki olmasıdır. Birçok işlemden geçirilerek kesime hazırlanması, sadece burada birçok detayı gerektiren deri mont kıyafetler, imalat aşamasında kullanılan kimyasalların kalitesi ile de önem kazanmaktadır. Uzun bir aşama gerektirdiği için derilerin toplanımı sırasında ilaçlanması, kokmaması ve çabuk deforme olmaması açısında önemlidir. Bazı deri türleri, dana derisi gibi oldukça sert olmaktadır. Fakat çok sağlamdır. Bu derilerin esneme özelliği fazla olmadığından deri mont açısından kullanımı da uygun görülmemektedir.

Economist Economist {Economist}

“Soğukta Serinde Her Yerde Deri Mont” üzerine 1 yorum

  1. Erkan dedi ki:

    Mont giymek çok güzel geliyor insana, hele birde kışın su geçirmeyen montlar oldumu işimiz iş 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.