Reklam Alanı
Oyun 1

Sony PS4 Pro LG UH610 Serisi Uyum Sorunu

Sony PS4 Pro LG UH610 Serisi Uyum Sorunu

Eğer sizde LG’nin UH610 Serisi 4K televizyonuna sahip iseniz muhtemelen Sony PlayStation 4 Pro ile uyumsuzluk yaşıyorsunuz.

Edindiğimiz bilgilere göre bir çok LG UH610 4K tv serisi alan müşteriler,televizyonlarına Sony’nin son bombası olan ps4 pro taktıklarında görüntü sorunu yaşadı.

Kimi kullanıcılarda ekran görüntünsünün olmadığını sadece sesin olduğunu, kimisinin ise hem görüntü hem de ses alamadıklarını öğrendik .

Bizde bu konuyu incelemeye aldık.

Önce konu ile ilgili Sony Türkiye müşteri temsilcileri ile görüştük. Sony her zamanki gibi kısa bi açıklama ile uyumsuzluk desteği olabileceğini söyleyerek konu kestirip atıyor.

Bizler ise bununla yetinmeyip LG Türkiye görüştük ve sony ps4 pro bağlantı sorunu olduğunu söyledik.

LG müşteri hizmetleri telefonda bizleri yönlendirerek önce Sony PlayStation 4 Pro’yu internete bağlayarak güncelleme yapmamızın gerektiğini söyledi bir veya iki güncellemenin mevcut olduğunu söyledi.

İlk güncelleme ile görüntü sorunu çözüldü. ikinci gümcellemede ise sesin geldiğini gördük böylece sony ps4 pro’nun LG uh610 serisi uyum sorununu çözmüş olduk.

Sonuç olarak sorunun Sony’den kaynaklandığını öğrendik bu sorunda ps4 pro yenin çıkmış olduğundan dolayı Codec hataları yaşamakta. Bu yüzden PS4 Pro oyun konsolunuzu her zaman güncel tutarak farklı marka ve modeller ile yaşayabileceğiniz ses ve görüntü problemlerinin önüne geçmiş olursunuz

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Sony PS4 Pro LG UH610 Serisi Uyum Sorunu” üzerine 1 yorum

  1. Çınar dedi ki:

    PS4 Pro üzerinde çok farklı türlerde sorunlar mevcut. Uzun bir destek paketinin hazırlanması, yaşanılan sorunları giderebilmesi için önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.