Reklam Alanı
Akıllı Telefon 3

Sony Toshiba ile Ortaklık Kurabilir

Sony Toshiba ile Ortaklık Kurabilir

Sony‘nin akıllı telefon kamerası denilince nasıl bir otorite sahibi olduğunu hepimiz biliyoruz. Kamera bileşeni üretiminde gelen isimlerinden olan ünlü teknoloji devi, şimdi ise Toshiba‘nın görüntü sensörü departmanına göz dikmiş durumda. Toshiba ile yapılacak bu ortak çalışma ile piyasadaki değerini daha da yukarıya taşımak isteyen Sony güçlerini arttırma hedefinde.

Sony‘nin akıllı telefon başarısızlığı iddiasını yalanladığını hatta buna karşılık olarak yeni bir fabrika açtığını da öğrenmiştik. Buna paralel olarak bu sene itibari ile iki kere Nagasaki ve Yamagata fabrikalarına yatırım yapan Sony; Apple ve Xiaomi desteği ile de sensör işlerinde sağlam bir marka sahibi haline geldi.

Toshiba cephesine bakılınca hiçte iç açıcı bir tablo bizleri karşılamıyor. Özellikle firmanın pembe tablolar arkasına saklandığı dönemler de bu yapmacık görüntüyü bozan durum olarak CEO rolünde ki Hisao Tanaka’nın yönetimi başka birine devretmesi; perde arkasında ki kopan fırtınaların bir nevi fragmanını bizlere yansıtırken; firma hem yönetim olarak hem de finansal olarak büyük sorunlar ile yüzleşti. Bir an önce bu bataklıktan kurtulmayı hedefleyen Toshiba‘nın ilk hamlesi Sony‘e sensör departmanını devretmek olabilir.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Sony Toshiba ile Ortaklık Kurabilir” üzerine 3 yorum

  1. kurtoğlu dedi ki:

    değişen zamana ayak uyduramayanla tarih sayfalarında kalıveriyorlar doğru bir hamle yaparlar bence

  2. alican dedi ki:

    iki uzakdoğu firması eğer ortak olrsa uçar bence ilginç bir durum olur

  3. kemal dedi ki:

    sony teknolojı uretımınden bu fıyatlarla hıcbır zaman ne samsung ne lg ıle rekabet edemez

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.