Reklam Alanı
Akıllı Telefon 1

Sony, Xperia Z2 Z3 ve Z3 Compact Marshmallow Güncelleme Geliyor!

Sony, Xperia Z2 Z3 ve Z3 Compact Marshmallow Güncelleme Geliyor!

Xperia Z2 Z3 ve Z3 Compact Marshmallow güncellemesi Sony’nin resmi blog sitesinden duyuruldu. Şuan Xperia Z2 (D6503),  Xperia Z3 (D6603), Xperia Z3 Compact (D5803) model numaraları için çıkan güncelleme ilerleyen günlerde diğer modellere de gelecek.

Geçtiğimiz ay Z4 Tablet, Z3+ ve Xperia Z5’e Android 6.0 Marshmallow güncellemesini veren Sony, şimdide geçtiğimiz yıllarda çıkardığı amiral gemi telefonlarına Marshmallow güncellemesini veriyor.

Xperia Z2 Z3 ve Z3 Compact Marshmallow Güncellemesi Başladı

Sony bu 1 aylık gecikme müddetini Android 6.0 yerine Android 6.0.1 güncellemesini vererek telafi etmiş. Arayüz, kamera ve Şubat ayı güvenlik güncellemeleri içeren Android 6.0.1 sürümü ile

Ana ekran ayarları bölümünde kimi farklıklar, ana ekrandaki klasörlerin içindekileri gösterip/göstermeme ayarı, uygulama ve ana ekranda kaydırma efektleri (yukarıdan aşağı kaydırınca uygulama arama bölümü geliyor), uygulamaları arama bölümünü açma/kapatma ayarı ve kamera uygulaması tarafında yazılımsal ve tasarımsal olarak bir takım farklıklar geliyor.

Diğer ufak farklılar ise şu şekilde; Çoklu işlem bölümünde (arka planda çalışan uygulamalarının bulunduğu bölüm) alt tarafta yer alan küçük uygulamalar penceresi aşağı doğru kaydırıldığında kaybolacak ve ekran görüntüsü çekildikten sonra bildirim ekranı bölümünden silinebilecek.

Güncelleme bir kaç gün içerisinde telefonunuza gelecektir. Biraz sabırsızsanız, gün içerisinde Ayarlar > Telefon ile ilgili > Yazılım güncelleme  bölümünden kontrol edebilir veya telefonunuzu bilgisayara bağlayıp “Sony PC Companion” programı üzerinden güncellemenin gelmesini bekleye bilirsiniz.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Sony, Xperia Z2 Z3 ve Z3 Compact Marshmallow Güncelleme Geliyor!” üzerine 1 yorum

  1. Emre dedi ki:

    Güncelleme bana daha gelmedi arada bir kontrol ediyorum. Direk Android 6.0.1 güncellemesi verdiği çok iyi olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.