Reklam Alanı
Akıllı Telefon 3

Sony Xperia Z6 Yeni Batarya Teknolojisinden Yararlanmayacak

Sony Xperia Z6 Yeni Batarya Teknolojisinden Yararlanmayacak

Her zaman internette veya herhangi bir teknoloji ortamında güncel akıllı telefonların pil ömrü, eski model 3310 türevi telefonların pil ömrü ile karşılaştırıldığında güncel akıllı telefonlar alay konusu oluyor. İnsanlar birkaç yıl geriye gitmek ve telefonlarını açınca pil ömrünün oldukça iyi olmasını istiyor.

Akıllı telefon üreticileri telefonların pil ömrünü küçük düzenleme ve geliştirmeler ile çok etkili olmasa da artırmak için yollar aranıyor. Yine de Sony araştırmacıları yeni yollar deneyerek akıllı telefonların pil ömrünü Sony Xperia Z6′ya oranla %40 artırmak için çalıştıklarını söyledi.

Bu haber için çok heyecanlanmayın.

Eğer Sony Xperia Z6’nın pil ömrünün %40 artışla pil ömrüne fayda sağlayacağını umuyorsanız sakın heyecanlanmayın. Çünkü kötü haberler var. Sony sunduğu raporlarla bize bu yeni pil teknolojisinin 2020 yılına kadar yeni telefon teknolojilerinde kullanılamayacağını söylüyor.

Bu durumda biz teknoloji severler yeni süper pil teknolojisinin Sony Xperia Z10 ile birlikte çıkacağını düşünüyoruz. Bu yeni teknolojinin ancak geliştirilmiş olan magnezyum sülfür bataryaları olduğu Sony tarafından söyleniyor. Sony mühendisleri, bir başka seçenek olarak telefon pillerinde, lityum kullanıldığında, Bataryaların daha az maliyetli ve daha dayanıklı olarak uzun süre kullanılacağını düşünüyor. Ama bu teknolojinin geliştirilmesi için uzun süre bekleneceğe benziyor.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Sony Xperia Z6 Yeni Batarya Teknolojisinden Yararlanmayacak” üzerine 3 yorum

  1. yılmaz dedi ki:

    Sony Xperia Z1 halen satışta ve 5.1 güncellemesini de aldı, canavar gibi de çalışıyor

  2. mert dedi ki:

    su batarya işlerini bir an önce çözseler iyi olur yoksa o kadar para verdiğimiz telefonu kullanamaz hale geldik

  3. Ali dedi ki:

    Hızlı sarj olma özelliğini kullanmaya başladılar artık yeni batarya teknolojisi gelesiye kadar artık bu özellikle yetineceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.