Reklam Alanı
Teknoloji 1

Stagefright Virüsü Tehlike Saçıyor

Akıllı telefonlarımız üzerinde çok sayıda bilgimiz yer aldığından bu önemli cihazlarımıza girecek olan bir virüs bile son derece risk teşkil etmekte. Akıllı telefonların inanılmaz seviyede popüler olduğu düşünülürse zararlı yazılım geliştiricilerinin akıllı telefonlara yönelmesine şaşırmamak gerek. Elimize ulaşan bir bilgiye göre uzun bir zaman önce deşifre edilmiş olmasına rağmen hala önüne geçilemeyen bir virüs bulunuyor. Stagefright ismi verilen bu yepyeni virüsün Android yazılımı sahiplerini tehdit ettiği bilgisine ulaşıldı.

ANDROİD KULLANANLAR DİKKAT !

Stagefrigth isimli virüsün Android Kitkat- Android Lolipop versiyonları için son derece tehlikeli bir virüs olduğu bilgisine ulaşıldı. Virüsün bir .mp4 formatında gözüktüğü ve video sitelerinden bulaştığı bilgisine ulaşıldı. Özellikle yabancı video izleme sitelerinde bu virüse sıkça rastlandığı bilgisine ulaşıldı.

NASIL ÖNÜNE GEÇİLEBİLİR?

Yukarıda virüsün daha çok hangi sitelerde bulunduğuni ifade ettik. Buna göre hangi internet sitelerine gireceğinize son derece dikkat etmeniz gerekiyor sevgili okur.

GÜVENLİK HUSUSUNDA DAHA FAZLA HABER İÇİN TIKLAYINIZ

Emre Bey {Emre}

“Stagefright Virüsü Tehlike Saçıyor” üzerine 1 yorum

  1. garip dedi ki:

    Stagefrigth isimli virüsün Android Kitkat- Android Lolipop versiyonları için son derece tehlikeli bir virüs yazıdan anlaşıldığına göre mashmallow listede yok çözmüşler demektir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.