Reklam Alanı
Oyun 0

StarCraft II: Wings of Liberty

StarCraft II: Wings of Liberty

Oyun dünyasına damga vurmuş isimler arasındaki yerini tartışmasız olarak alacak oyunlardan bir tanesi de StarCraft olacaktır. Böylesine efsane olmuş bir oyun olan StarCraft’ın ikincisi olan StarCraft II: Wings Of Liberty ücretsiz olarak yayınlandı.

Strateji oyunları arasında çok farklı bir yere sahip olan StarCraft serisi sevenlerini tam 12 yıl bekletti. İlk Starcraft’ın piyasaya sürülmesinden tam 12 yıl sonra 2010 yılında piyasaya sürülen StarCraft II: Wings Of Liberty artık ücretsiz olarak oynanabilecek.

Uzayın sonsuz derinliğinde Terran, Protoss ve Zerg ırkları arasındaki savaşı konu alan oyun son derece sürükleyici bir konuya sahip. Oyuna girişte ilk olarak kullanıcı girişinin yapıldığı bir ekran geliyor. Bu ekranda www.battle.net hesabı üzerindeki kullanıcı adı ve parolanızı yazıldıktan sonra oyunun ana menüsüne ulaşıyorsunuz. Tamamen online bir alt yapıya sahip olan ana menüde en güncel StarCraft II haberlerini, arkadaş sisteminizi ve kendi online bilgilerini görüntüleyebiliyorsunuz. Sol üst köşede yer alan single player ve multi player seçenekleri her açıdan kullanışlı ve aktif bir yapıya sahip.

StarCraft II: Wings of Liberty ’de tek kişilik oyun modu olan campaign seçeneğinde çok kapsamlı bir eğitim içeriği sizi karşılıyor. Eğer bu oyunu ilk defa oynayacaksanız ya da geçmişte oynamış ancak unutmuşsanız bu seçenek size yardımcı olacaktır. Bu bölümde başlıklar altında eğitimler alınacağı gibi videolu içerikler sayesinde de eksik bilgileri tamamlamak mümkün oluyor. Tek kişilik oyuna başlayınca, hemen karşınıza StarCraft serisi ile özdeşleşmiş kaliteli videolardan bir tanesi çıkıyor. İlk oyunun 4 yıl sonrasını anlatan bu videoda isyancı Jim Raynor tek başına bir barda içerken görüyor ve ilk göreve başlıyorsunuz.

StarCraft II: Wings Of Liberty ’de her görev öncesi çıkan ve detaylı bir görev anlatımının yapıldığı ekranla birlikte yapılacak görevler oyun ekranın sol üst köşesinde de görülmekte. Harita üzerinde işaret edilen ana görevlerin yanı sıra ilerleme sırasında şekillenen bonus görevler de bulunmakta. Oyunun ilerleyişine bağlı olarak görevler sizi farklı gezegenlere ve savaşların içerisine sürüklemekte. Özellikle sinematikler konusunda güzel işler çıkaran Blizzard firması oyunun içerisine eklediği kısa videolarla tek kişilik oyun modunu oldukça kuvvetlendirmiş. Görevleri başlamadan önce ya da bitirdikten sonra Jim Raynor’ın gözünden içinde bulunduğunuz mekânı kontrol edebiliyorsunuz. İlk başta terkedilmiş bir barda karşımıza çıkan Jim Raynor daha sonra oyunun ilerleyişine uygun olarak farklı mekanlara geçiyor.

Bir diğer kısım olan multiplayer bölümüne eğer ilk defa giriyorsanız oyunun size bir teklifi olduğunu göreceksiniz. Puanlı maçlara başlayıp kurtlar sofrasına oturmadan önce alıştırma liginde tecrübe kazanabilirsiniz. Multiplayer bölümünde maç yaratıp kendinize rakipler bulmanız oldukça kolay.

StarCraft II: Wings Of Liberty ilk oyuna sadık kalacak şekilde başarılı bir biçimde grafiklerini yenileyen bir oyun. Birimlerin detaylarını yüksek seviyelere taşıyan Blizzard firması efektler konusunda da oldukça detaylara inmiş. Savaş sırasında yanan, yıkılan binalar ve hasar alan askeri birimler görüp, atmosferin yaratmış olduğu gerçekçi çatışma havasını derinden hissetmek mümkün. Bazı haritalar yağmurlu bir atmosferi bazı haritalar ise sisli ortamları oldukça güzel yansıtıyor.

Tek kişilik mod içerisinde alınan farklı görevler ve senaryo ilerleyişi sırasında oyuncuya bırakılan tercihler işleyişi olumlu yönde etkilemiş. Her görev içinde yeni bir ünite ile karşılaşılması ve ara menü kısımlarında hikâyenin bir RPG oyununa dönüşmesi tek kişilik modun tekrar eden bir yapıya girmesini önlüyor.

StarCraft II: Wings Of Liberty serinin ilk oyunun mükemmelleştirilmiş bir hali olarak tanımlanan bir oyun. Başarılı tek kişilik senaryosunu özgün bir sunumla birleştiren oyun ayrıca başarılı bir online sisteme de sahip.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.