Steam’dan Büyük Oyuncu Vurgunu!

Paylaş
 
Reklamlar
Reklamlar

Steam’dan Büyük Oyuncu Vurgunu!

Steam, bugün yaptığı çalışma ile yaklaşık 45,000 hesabın kapatılmasına olanak sağladı. Bir anda çığ gibi başlayan ban dalgası tüm dünyada büyük bir yankı meydana getirdi. Bu ban çalışmasının arkasında büyük bir çalışmanın meydana geldiği ve Valve’nin büyük bir kurnazlık yaptığı da paylaşılanlar arasındaki yerini almış durumda. Uzaklaştırılan oyuncular için gerekçe olarak Hileli oyun kullanımı gösterilse de birçok kişi arkasında başka oluşumların olduğunu biliyor. Uzun bir süredir hile kullandıkları bilinen hesapların neden bugün banlandığı soruna gelecek olursak;

Bilindiği üzere Steam’ın geçen ay sonu başlattığı yaz indirimleri 5 Temmuz günü sona ermişti. Bu süre boyunca indirim fırsatlarından yararlanan oyuncular bugün hesaplarının ban yediklerini gördüler. Bu aşamada doğru bir zaman beklediği, takipte olan hesapların alışveriş yapmasının beklenildiği gözlemlendi. Bir anda 45 bin ban şok gibi görülse de geçtiğimiz yıl hile kullanımından ziyade 15 bin hesabının yasaklandığı ifade edilmişti. Atılan ban sadece VAC ban olup başta CS:GO olmak üzere Dota 2 gibi çok oyunculu oyunlardan uzaklaştırılmayı ön görüyor. Yaz indirimleri ile oldukça düşük fiyatlara oyun alan kişiler depolarında beklettikleri oyunları yasaklandıkları an yan hesaplarına hediye olarak gönderebiliyordu.

Bu sayede hile yapmaya devam edecek olmaları nedeni ile indirim sonuna kadar kesinlikle müdahale yapmayıp yasaklı hesap sahiplerine bir ders vermek amacı ile bugüne kadar bekledikleri ifade edilmekte. Bu ban sn zamanların en büyük cezaları arasında yer almakta olup uzunca bir süre konuşulacağı ifade edilmekte.

Bu yazı 298 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Reklamlar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM

Cs Go İndir

oyunlar

Teknolojice.com

Teknolojice.com