Reklam Alanı
Android Oyunları 0

Supercell Milyonlar Kulübünde!

Geçtiğimiz hafta Clash Royale oyunu ile birlikte oyun sayısını dörde çıkaran Supercell, bir gün içinde 100 milyon ziyaret alan ilk oyun yapımcısı olarak dijital dünya tarihine adını yazdırdı. Clash of Clans ile dünya çapında bir başarı yakalayan oyun, Boom Beach ve Hay Day ile de hızlı bir ivme yakaladı. Değeri 800 milyon doların üstüne çıkan firmanın yaptığı oyunlar ve geliştirdiği oyun motoru tüm dünya tarafından taktir topluyor.

En gelişmiş, kapsamlı ve her yaşa hitap eden oyun anlayışı ile Supercell hedef ağı olarak bütün mobil cihazları tercih ediyor. Yediden yetmişe tüm iOS ve Android cihazları hedef alan firma, yaptığı uygulamalardan çok vazgeçtiği projelerden de bahsediyor. Şuanda yayında olan 4 oyunu için 14 oyundan vazgeçtiğini söyleyen Supercell, günlük 3 milyon dolar civarı bir kazanç sağlıyor.

İskandinav topraklarının Nokia ve IKEA’dan sonra görmüş olduğu en büyük firma özelliğini taşıyan Supercell, doğru yatırım ve reklam ağları ile her geçen gün dünyanın en çok oynanan, en çok bilinen oyunlarına yeni oyuncular katıyor.

Günlük 100 milyon oyuncu rekorunu kıran Supercell ayrıca bu konu hakkında bir video hazırlamaktan da geri kalmamış.

ilkan Balkan {ilkan Balkan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.