Reklam Alanı
Tablet 4

Tablet Kullanımı İki Yaşa Kadar Düştü !

Günümüzde teknoloji inanılmaz seviyede gelişiyor ve hiç kuşkusuz son yıllarda tabletlerin ve akıllı telefonların son derece revaçta olması teknoloji, internet kullanım yaşını da büyük ölçüde etkiledi. Artık hemen hemen herkes ya tablet ya akıllı telefon kullanıyor. Üstelik tablet veyahut akıllı telefon kullanma yaşının eskisine göre son derece aşağıya çekildiği bilgisine de ulaşıldı. Öğrenilen bilgiye göre tablet kullanım yaşı tam iki yaşa kadar düştü ! Özellikle çocuk kesimin tabletler sayesinde internet ortamıyla tanıştığı ortaya çıktı.

TABLET KULLANIMINA DİKKAT !

Uzmanlar ebeveynlere çocuklarına tablet kullandırmamalarını öneriyorlar çünkü tablet özellikle çocuklar için son derece renkli , büyüleyici bir dünya. Özellikle bir şey keşfetmeye son derece açık olan yaş gruplarında yer alan çocuklardan tabletin uzak tutulması gerektiği belirtildi çünkü bilindiği üzre tabletin içerisinde çok geniş bir sanal dünya yer alıyor. Çocuklar erken yaşta tabletler yüzünden taknoloji bağmlısı, oyun bağımlısı olabiliyorlar. Bu hususta iş ebeveyne düşmekte.

TEKNOLOJİ DÜNYASINDAN DAHA FAZLA HABER İÇİN TIKLAYINIZ

Emre Bey {Emre}

“Tablet Kullanımı İki Yaşa Kadar Düştü !” üzerine 4 yorum

 1. salim dedi ki:

  küçük çocukların en az 12-13 yaşına kadar ellerine tek başına tablet telefon bilgisayar türevlerinin verilmemesi gerekiyor. bu görevde ebeveynlerin çok dikkatli ve ilgili olması gerekiyor.

 2. Tequila dedi ki:

  Yazık, küçücük çocukların aklına girmemeli böyle şeyler. Radyasyon sonuçta hiçbir şey olmasa bile.

 3. Ibrahim Cetin dedi ki:

  Nesil sosyallikten uzak yetişiyor. Biz o yaşta koşup oynardık dışarılarda.

 4. NECATI34 dedi ki:

  Şimdikinden daha robotumsu bir nesil yetişiyor. Çocuklar orada o kadar canlı renkleri bir arada saatlerce görünce gerçek hayatta ölü gibi oluyorlar. Çocuk sussun diye verilen tabletler çocuğun karakterini duman ediyor zaten. Fark edersiniz bu tip çocuklar daha dik başlı olur. Çağın hastalığı ; elektronik bağımlılık..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.