Reklam Alanı
Tablet 12

Tabletler Bilgisayarın yerini alabilir mi?

Tabletler Bilgisayarın yerini alabilir mi?

Hayatımıza her gün daha da fazla giren tabletler artık her yerde karşımıza çıkıyor bildiğiniz gibi yemek yediğiniz restoranda bile siparişleriniz bile artık tablet ile alınıyor. İlk okul çağındaki çocuklarımız ödevlerini tabletler ile yapıyor.Her Anne Baba 2-3 yaşında ki çocuğunu oyalamak için bile tabletleri önlerine koyuyor.Bunun yanı sıra iPad Pro ve Samsung Galaxy Note tabletler ile artık sunumlardan tutun da çizim araçlarının kullanımına kadar Tabletler kullanılabiliniyor.

Benzerlerinin bile ücretli olduğu Ofis programlarının öncüsü olan Microsoft Office bile her platformda ki Tablet kullanıcıları için ücretsiz.

Peki oyun tarafında tabletler ne yapıyor? Öncelikle belirtmek lazım oyun performansında tabletlerimiz henüz bilgisayar performansına yetişemiyor ama illa da oyun oynayacağım derseniz Android tabletler için Google Play Store’da şimdiden boyutları 2GB civarında olan oyunlar mevcut ve her biri harika grafik performansı sunuyor. Bunun yanında ben illa oyun oynayacağım diye diretiyorsanız Sony Xperia Z tabletlerin Windows işletim sistemi ile çalışan ve içlerinde i5 i7 işlemci barındıra. Tabletler mevcut. Eğer ben bununla da yetinmek istemiyorum derseniz Microsoft Surface pro 4 ile olaya noktayı koyabilir vr çoğu bilgisayardan daha performanslı bu ürün ile Tablet keyfini yaşayabilirsiniz. Tabletler tamamen Bilgisayarların yerini alabilir mi? bunun cevabını vermek için henüz çok erken olsa da Kullanım amacınıza göre elinizdeki bilgisayarı emekli edebileceğiniz bir çok alanı tabletler çoktan fethetmiş durumda. Peki siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Teknolojice-Tabletlerpc

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Tabletler Bilgisayarın yerini alabilir mi?” üzerine 12 yorum

 1. Mustafa dedi ki:

  Bence alamaz. Bilgisayarlar daha ergonomik olur, sekli degisir vs ama hicbir zaman tablete evrilmeyecekler

 2. hüseyin dedi ki:

  her insan için bu farklı olabilir benim için bence yerini almaz

 3. seyhan dedi ki:

  Artik aldi desek yanlis olmaz herhalde toplu tasimada bakiyorum herkesin elinde bir tablet

 4. burcu dedi ki:

  alır alır ama daha zamanı var hala istenilen düzeylerde değiller..

 5. ferdi dedi ki:

  Boyle bir şey mümkün değil kullanımalanları farklı bilgisayarlar iş makinaları kabl edersek tabletler eğlence amaclı yapılmışlar ihtiyaca göre düşünmek lazım

 6. cihat dedi ki:

  22 inc ve üzeri ekran büyüklüğünün zevkini ne notebook ne tablet verebilir.

 7. nari dedi ki:

  benim genel görüşüm zaten cep telefonları bilgisayarların yerini almış durumda ancak tabletler alır mı bilmem

 8. Ali dedi ki:

  Satış olarak alabilir ama bana göre tabletin yeri ayrı bilgisayarın yeri ayrı.

 9. Mehmet Can dedi ki:

  Hiç imkanı yok, tablet kullanmak gerçekten azap, insan pc kullanırken o mause hissini alıyor bir kere.

 10. İbrahim dedi ki:

  Hızlı bir çalışma yapan kişi ve kişiler için tablet o kadar iş görmez ancak bilgisayarlar oyun ve daha fazlası için çok ideal bir şeydir.

 11. M.tunçer dedi ki:

  Kesinlikle alamaz. Tablet ne kadar iyi olursa olsun her zaman yavaş kalır. Dosya uzantılarını açamaz. Bilgisayarlar tam iş ve eğlence aletidir. Tabletler sadece eğlenceyi bile karşılayamıyor. Yinede tablet alacaksanız,ayda bir bilindik marketlere gelenlerden almayın. 1 2 ay sonra çöp oluyorlar.

 12. Ahmet dedi ki:

  Kesinlikle alamaz, bi kere ekran küçük , pc nin mouse ve klavye pratikliği falan var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.