Reklam Alanı
Akıllı Saat 3

Tag Heuer’dan Apple’a sert çıkış!

Teknolojice-GuySemon

Apple’ın akıllı saati Apple Watch’un piyasaya sürülmeden önce,saat kullanıcıları için bir arzu nesnesi durumuna gelmesi.155 yıllık saat üreticisi olan Tag Heuer’ı kızdırmış olacak ki Tag Heuer’ın genel direktörü Guy Semon;Wired dergisi ile yaptığı röportajda:Akıllı saatlere yönelik tüketici talebi olup olmadığından emin olmadıklarını belirten Semon “Biz saat üreticisiyiz. Şu anda trenin nereye gittiğini bilmiyorum ama o trende yer almamız gerekiyor” dedi ve sözlerine;akıllı saat üretirken normal yaklaşımın Apple Watch’ı taklit etmek olacağını ekledi.
Semon röportajın devamında;Ancak Apple Watch bir saat değil. Bileğinize taktığınız (internet’e ve diğer cihazlara)bağlanabilen bir aygıt. Arada büyük bir fark var” diyerek.Apple Watch’a karşı duruşunu açıkça belirtmiş oldu.

Teknolojice-CarreraHeuer01

Ardından;eline firmanın yeni modellerinden Carrera Heuer 01’i alan Semon “Saat budur. Daha iyi bir tasarıma sahip. Bu bir iPhone değil. iPhone’u alırsınız 3 yıl sonra çöpe atarsınız.Saati ise uzun süre kullanırsınız. Bir saate neden çok para harcarsın? Çünkü bu tamamen duygusal bir alımdır. Akıllı bir cihaz tamamen mantıkla alınır ” diyerek Sözlerini noktaladı.

Teknolojice-TagHeuer

Bilindiği gibi Tag Heuer firması 19 Mart 2015 tarihinde Intel ve Android ile işbirliğine gittiğini duyurmuştu.Bu sayede akıllı saat pazarına gireceği bilinen Tag Heuer Firmasının Apple Watch’dan ne gibi farklılıkları olacağı sorulduğunda,Guy Semon;Bildirimlerle çok uğraşmayacağız. Saat, telefonunuza gelen bildirimleri, mesajları ve e-mailleri görmeniz için üretilmeyecek. Bileğinizde mesajları görmek isterseniz 50 dolarlık Çin malı akıllı saat alabilirsiniz. Bizim sistemimiz tamamen farklı olacak.Diyerek konuya açıklık getirmiş oluyor.

Şimdi Merakla Beklenen ise Semon’un bu açıklamalarından sonra,Tag Heuer’ın Akıllı Saat Pazarına nasıl bir cihaz sunacağı.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Tag Heuer’dan Apple’a sert çıkış!” üzerine 3 yorum

  1. Scofield dedi ki:

    Tag heuer yaptığı çıkış ile hala saat pazarının ölmediğini kanıtlar gibi.

  2. Bilal Can dedi ki:

    açıkçası yeni teknoloji akıllı saatler hiç hoşuma gitmiyor. eski el yapımı saatlere devam

  3. Atagun Baltacioglu dedi ki:

    Sevdiğim bir saat markasıdır. Yakından takip ederim, bir saat markasıdır apple watch ile kıyaslanamaz bile.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.