Reklam Alanı
Snapchat
Android Uygulamaları 0

Teknoloji Devleri Güvenliği Arttırıyor!

Teknoloji Devleri Güvenliği Arttırıyor!

Teknolojinin son yıllarda oldukça gelişmesi ile birlikte internet üzerindeki güvenlik giderek artmaya başladı. Kötü amaçlı kişi veya kişilere karşı kullanıcıların kişisel bilgilerini daha güvenli bir hale getirilmesi amacı ile hareket eden teknoloji devleri Apple ile FBI arasındaki olaydan sonra güvenlikleri arttırmaya başlayacaklarını belirtiyor.

Apple ile FBI arasındaki olay sonrasında mahkeme tarafından Apple’nin haklı göründüğü davadan sonra FBI ile WhatsApp arasında yaşanan şifreli mesajlara ulaşamaması nedeniyle yeni bir güvenlik problemi çıktığını söyleyebiliriz.

Apple’nın kullanıcılarının kişisel bilgilerine karşı gösterdiği bu tutumdan dolayı diğer teknoloji devlerinden kullanıcıların aynı tutumu beklemesinden dolayı arkadaşlarınızla keyifli vakitler geçirebileceğiniz mesajlaşma uygulaması Snapchat’ın mesajlaşma servisinin daha güvenli bir hale getirileceğini açık şekilde belirtti.

Snapchat ile birlikte güvenlik korumaları artarken Facebook ve Whatsapp boş durmayıp güvenlik önlemleriyle beraber şifreleme üzerinde köklü değişikler yapmaya başladı. Teknoloji devlerinin bu tür kullanıcılarının kişisel bilgilerinin gizliliğini korumaya karşı önlemler alınmasından dolayı FBI tarafından bu durumun nasıl karşılanabileceğini düşünüyoruz.

Bu arada daha önce kaleme aldığımız Snapchat Fotoğraflarınızı Kullanabilir! Yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.