Reklam Alanı
Teknoloji 0

Teknolojinin Son Verdiği İlginç Meslekler

Teknoloji geliştikçe insan gücüne olan ihtiyaç giderek azalıyor. Teknolojinin gelişimi hiç kuşkusuzki hayatımızın her alanında bizlere önemli yenilikler sunarken aynı zamanda bazı mesleklerin de sonlanmasına sebebiyet vererek işsizlik oranlarını arttırıyor. Bu haberimizde teknolojinin gelişimi ile kaybolan bazı ilginç meslek türlerine yer verdik;

LAMBA YAKICISI

Lamba yakıcıları sokak lambalarının elektrikle çalışmasının mümkün olmadığı dönemlerde sokak lambalarını belirli saatlerde tek tek yakarak geçimini sağlayan kişilerdi. Teknolojinin gelişimi, elektriğin aktifliği ile lamba yakıcılığı mesleği bir daha dönmemek üzere sona ermişti.

LOBUT DİZİCİSİ

Son derece popüler bir oyun olan bowling oyununda bilindiği üzre amaç lobutları devirmek. Lobutlar devrilince günümüzün teknolojisiyle insan gücü yardımı olmadan tekrar diziliyorlar. Ancak teknolojinin gelişmediği zamanlarda bunun için özel lobut dizicileri vardı.

UÇAK DİNLEYİCİLERİ

Uçak dinleyicileri radarın söz konusu olmadığı dönemde uçakların varlığını farketmek amacıyla görev yapan insanlardı.

UYANDIRICILAR

Uyandırıcılar çalar saatin bile söz konusu olmadığı dönemde söz konusu meslek grubuydu. Uyandırıcılar için tabiri caizse insan alarmı diyebiliriz.

DAHA FAZLA İLGİNÇ İÇERİĞE GÖZATMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Emre Bey {Emre}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.