Reklam Alanı
Nedir? 1

Telefon & İnternet Belediye Vergisi Nedir Neden Alınacak?

Vatandaşlardan belediye vergisine yoğun tepki ! Vatandaşlar elektronik eşyalar için devreye sokulacak olan yeni bir vergiyi internet ortamından yoğun protestoya başladı.

BELEDİYE VERGİSİ NEDİR?

Belediye vergisi vatandaşlardan faturalara %1 oranında yansıtılarak yerel yönetimi rahatlatmak amacıyla alınacak olan yeni bir kesinti şeklidir.

Bilindiği üzere günümüzde akıllı telefon satın almak ülkemizde son derece zor çünkü telefonlara çok ciddi vergilendirmeler söz konusu. Aslında hemen hemen tüm elektronik eşyalarda vergi yükünün fazla olması vatandaşı sıkıntıya sürüklerken şu günlerde hazırlanan bir taslağa göre yeni bir vergi türü daha eklenecek. İnternet faturalarına ve cep telefonu faturalarına %1 belediye vergisi şeklinde bir vergi türü daha ortaya çıkarılıyor.

VATANDAŞTAN YOĞUN TEPKİ

Geçtiğimiz dönemde akıllı telefonlara zam gelmesinden dolayı son derece gergin olan vatandaş yeni belediye vergisinden dolayı da şikayetçi. Yakında aktif duruma gelmesi beklenen belediye vergisine yönelik vatandaşlar çeşitli internet adreslerinden tepkilerini dile getiriyorlar. Taslağın hazırlanmasındaki amaç ise yerel yönetimlerin öz gelirlerini biraz da olsa arttırabilmek. Önümüzdeki süreçte söz konusu belediye vergisinin kesin olarak onaylanıp onaylanmayacağı merakla bekleniyor.

 

Emre Bey {Emre}

“Telefon & İnternet Belediye Vergisi Nedir Neden Alınacak?” üzerine 1 yorum

  1. Mesut dedi ki:

    Vergiler bu gidişle ciddi oranlarda artışlar gösterecek. Akıllı telefon almaya artık gittikçe gücümüz yetmemeye başladı. Umarım bu vergiler kısa süre içerisinde son bulur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.