Reklam Alanı
Akıllı Telefon 0

Telefon Kılıfı Yaz Aylarının Düşmanı !

Akıllı telefonların neden yaz aylarında çok fazla ısındığına dair oldukça fazla soru mevcut… Bu hususta yapılan araştırmalar ve bilge kişilerden alınan yorumlar bize bazı hususları net bir şekilde sunuyor;

TELEFON KILIFI

Akıllı telefonun yaz aylarında oldukça fazla ısınmasının sebebi hiç kuşkusuzki sıcak havalar… Ancak sıcak havalara yardımcı olan bir başka etken daha var; Telefon kılıfları sıcak havalarda akıllı telefonunuzun daha da ısınmasına neden oluyor ve bu zamanla ciddi deformasyonlara hatta sağlık açısından büyük tehlikelere neden olabiliyor. Bu yüzden dolayı mümkün mertebe akıllı telefonunuzu kılıfsız bir şekilde kullanmanızı öneriyoruz. Özellikle de telefonunuz şarjda ve ciddi yük altında çalışırken.

ŞARJDA KULLANMAYIN !

Akıllı telefonu şarj olurken kullanmak havanın oldukça sıcak olduğu dönemlerde son derece riskli bir harekettir ! Bu yüzden dolayı telefonunuzu şarj olurken kullanmamaya gayret gösteriniz.

ÇALIŞAN UYGULAMALAR

Arkaplanda çalışan uygulamalar telefonunuzun ısısının çok daha yükselmesine neden olacaktır. Aynı zamanda telefonunuzun aşırı yükte çalışması örneğin donanım olarak son derece zorlayıcı bir oyunu oldukça sıcak bir havada oynamak telefonunuzu son derece sıcak bir hale getirecektir.

Emre Bey {Emre}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.