Reklam Alanı
Android 3

Telefonlarımızı PSP yapmaya hazırmıyız?Ppsspp!

Şimdi sizlere, uzun zamandır uygulama marketlerinde yer alan ancak henüz yeteri kadar popülariteye sahip olmayan bir yararlı uygulamanın, tanıtımını ve telefonumuza neler kattığını sunacağız

Ppsspp isimli bu uygulamamız, özellikle telefonunu oyun oynayarak değerlendirenler adına ilaç niteliği taşıyacak. Zira Google Play markette yer alan bir çok kaliteli oyun ya ücretli ya da oyun içi ücretinden dolayı yaralayıcı etki bırakabiliyor. Kim istemez ki Batman‘i ücretsiz indirmek ya da Asphalt 8‘i tüm arabalar eşliğinde özgür oynayabilmeyi. Peşin olarak söyleyelim bu uygulama sizlere bunları vaad etmiyor ancak tarafımızca daha da güzel bir imkanı sizlere sunuyor.

Zamanında herkesin elinde yer alan ve günümüzde de kullanıcılar tarafından tercih edilen PSP cihazlarında oynadığımız tüm oyunları, telefonumuz da oynayabileceğiz. Hemen sizlere lafı uzatmadan kısa bir kurulum aşamasından bahsedelim.

Öncelikle bizler Android adına bu uygulamayı test ettik dolayısı ile Android marketine sahip cihazlar için kurulumdan bahsedeceğiz.

Google Play marketten Ppsspp olarak aramamızı yapıyor, uygulamayı indiriyor ve cihazımıza kuruyoruz. Uygulamanın kurulumu sadece bu kadar aslında, geri kalan işlemler işin asıl önemli noktası oluyor. Uygulamayı açtığınız da karşınıza boş bir ekran çıkacaktır. Doğal olarak bu ekranın çıkması beklenen bir şey oluyor çünkü biz aslında cihazımıza PSP kurmuş oluyoruz ancak oyunsuz bir PSP. Bu yüzden ilk işimiz PSP cihazımıza oyun yüklemek olacak. Ppsspp uygulaması, PSP tarzı tüm iso ve cso dosya uzantılı oyunları oynamaya ayarlanmıştır. Bu uzantılı oyunlara nereden ve nasıl sahip olabilirim diyenlere, “Emuparadise me” sitesinden bu uzantılı dosyaları indirebilirsiniz. Ya da alternatif olarak “4sheared” uygulamasından bu tür dosya uzantılı oyunları indirebilirsiniz. Ancak 4sheared uygulamasını kullanabilmek için de telefonunuza “Hotspot Shield” uygulamasını ya da benzerini indrmeniz gerekmektedir.

Oyunu indirdiğinizi varsayalım ve devam edelim; indirmeyi “Emuparadise me” tarafından yaptığınız takdir de “part” sistemli oyun kurmak zorunda kalırken bununla uğraşmamak isteyenler diğer verdiğimiz uygulamadan yararlanabilir.

Oyunu indirip (örnek olarak Pes 2014 alıyoruz) gerekli işlemleri yaptığınızda, uygulamaya giriyoruz ve karşımıza söyle bir ekran geliyor. Bu sefer gördüğünüz gibi ekran boş değil, oyun kendisini belli ediyor.

Screenshot_2015-08-29-00-00-14

Şimdi diğer bir işlem ise gerekli ayarları yapmak olacak, maalesef uygulama tam anlamıyla 10 numara denecek şekilde senkronize bir şekilde çalışmadığından dolayı, her oyuna ait özel ayarlar yer almaktadır.(Pes 2014 için gerekli özel ayarları aratarak bulabilirsiniz ancak biz Galaxy S4 cihazımızda yer alan özel ayarları sizler ile paylaşacağız. Aslında modelin önemi yok fakat yine de belli edelim istedik)

Gerekli ayarlar aşağıdaki gibi olduktan sonra oyuna giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Gördüğünüz gibi genellikle %100 hız ve 30/30-27 gibi bir fps kalitesi alıyoruz. Hemen gerekli işlemlerden sonra aklınıza gelecek bir çok oyunu akıllı telefonunuz ile oynayabilirsiniz. Pes 2014 sadece sizlere sunmuş olduğumuz bir örnekti, bunların yanında ayrıca God Of War, Tekken gibi ünlü isimleri de oynayabilirsiniz. Bu oyunların da özel ayarlarını internetten öğrenebilirsiniz.

« 1 arasında 11 »

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Telefonlarımızı PSP yapmaya hazırmıyız?Ppsspp!” üzerine 3 yorum

  1. alican dedi ki:

    her zaman dediğim gibi teknolojiye para yatırmıcan çok bak ne oldu psp çok oldu artık

  2. Selçuk dedi ki:

    Çok güzel bir uygulama hemen deneyeceğim. God of War’ı telefondan oynamak nasıl bir deneyim olacak merak ediyorum açıkçası 🙂

  3. yusuf dedi ki:

    böyle şahane bir emülatör dururken bu saatten sonra psp almak saçma olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.