Reklam Alanı
Mobil 2

Telefonunuzdan Daha İyi Görüntü Elde Etmenin Yolları

Akıllı telefonlar gelişen kamera teknolojisi ile birlikte oldukça etkileyici görüntüler sunuyorlar. Günümüzde yeni akıllı telefonların kamera MP değerlerinin ve görüntü kalitesinin iyice yükseldiği düşünülürse oldukça iyi fotoğraflar, videolar elde etmek te artık mümkün. Ancak kaliteli görüntüler elde edebilmek için bazı püf noktalar var.

VİDEO ÇEKERKEN YATAY ÇEKİN

Akıllı telefonunuzdan daha iyi görüntü elde etmek istiyorsanız video çekerken telefonunuzu dikine değil yatay bir şekilde tutun. Aynı zamanda video kalitesi açısından kayıt yaparken akıllı telefonunuzun sabit olarak kalmasını sağlayın. Öte yandan ışık durumu son derece önemli bir faktördür. Teknoloji her ne kadar gelişse de ışık akıllı telefonun görüntüsünü bir o kadar keskin hale getirecektir.

TELEFONUNUZU YUKARDA TUTUN

Resim çekerken ise akıllı telefonunuzu başınızın hizasından birazcık daha yukarda tutarak kendinizi çekmenizi öneriyoruz. Çünkü akıllı telefonunuzu yüzünüzün hizasından biraz daha yukarıda tutarsanız görüntü çok daha keskin bir hal alacaktır ve daha iyi gözükeceksinizdir.

VİDEO & RESİM DÜZENLEME PROGRAMLARI KULLANIN

Günümüzde video ve resim düzenlemek için kullanılan çok sayıda etkileyici program var. Bunlardan birini telefonunuza yükleyerek fotoğrafınıza inanılmaz efektler sağlayıp daha iyi gözükmesini sağlayabilirsiniz.

 

Emre Bey {Emre}

“Telefonunuzdan Daha İyi Görüntü Elde Etmenin Yolları” üzerine 2 yorum

  1. Eren dedi ki:

    Resim düzenleme uygulamaları gerçekten çok işe yarıyor özellikle google’ın snapseed uygulamasını tavsiye ederim.

  2. kurt dedi ki:

    faydalı bilgiler paylaşılmış yapılanlar uygulanınca daha verimli olduğunu görebiliriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.