Reklam Alanı
Teknoloji 0

Topraklama ölçüm raporu nedir?

Topraklama ölçümü yapan oldukça çok firma vardır. Özellikle bu tür firmalardan Ankara topraklama ölçümü firması olan Loft Enerji firması oldukça ileri düzeyde gelişen bir firmadır. Bu firma topraklama ölçümünü düzgün şekilde yaparak ayrıca bir de rapor tutmaktadırlar. Rapor tutulması oldukça önemlidir. O işin ne denli güzel ya da ne gibi sıkıntıları olduğunun tutulması gerekir.

Bu raporun genel amacı ileri de olması muhtemel bir kaza da tesisat hakkında bilgi olasıdır. Bir de binanın elektrik tesisatının risk taşımadığının belirtilmesinin kayda alındığı rapordur. Bu ölçüm meger ölçü aleti ile yapılmaktadır. Ayrıca bu ölçü aleti ile yapılan ölçüm de kalibrasyonun da yapılması gerekmektedir. Bu rapor yüksek gerilim de binalarda topraklamanın ölçülmesinin ardından çıkarılan uzman kişi tarafından hazırlanmaktadır. Ankara topraklama raporu ile bu tür ölçümlerin genel raporuna bakılarak ilerideki kazaların önlenmesi amaçlanır. Bu rapor özellikle bu tip durumlar için gereklidir.

Tesisat raporunun da bulunması gerekenler vardır. Bunları sizlere açıklayalım. Öncelikle binanın bulunduğu bölgeyi ve kayıtlı olduğu şebekeyi belirtilmesi gerekir. Binanın o bölgedeki pozisyonu not edilmesi gerekir. Sonrasında ise elektriğin iletkenliği kullanılan malzemelerin ortalama ne kadar süredir kullanılmaya devam edildiği gibi notlar alınmalıdır. Bu rapor bu tür kriterlere uygun olarak hazırlandığında bütün resmi alanlarda geçerliliğini sağlayacaktır. Bu raporların bilinmesi binada meydana gelecek herhangi bir tehlikenin sonucunda yararlı olacaktır.

Economist Economist {Economist}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.