Reklam Alanı
Teknoloji 3

TP-Link’ten 50 Kilometre Mesafeli Kablosuz Dağıtım İstasyonu

TP-Link’ten 50 Kilometre Mesafeli

Kablosuz Dağıtım İstasyonu

 

TP-Link, dış mekanlarda 50 kilometreye kadar kablosuz ağ oluşturan yeni kablosuz dağıtım istasyonu ürününü satışa sundu. WBS510 ve WBS210 model kablosuz istasyonlar, TP-Link çanak antenlere herhangi bir alet gerekmeden kolayca monte edilerek kullanılabiliyor.

 

Kablosuz ağ ürünleri konusunda dünyanın lider markası olan TP-Link®, dış mekanlara yönelik ağ çözümlerine de sahip. Dış mekanlar için özel olarak geliştirilen erişim noktaları, antenlerin yanı sıra WiFi kapsama alanını kilometrelerce mesafeye genişleten dağıtım istasyonları da TP-Link’in ürün gamında yer alıyor. Şirket son olarak WBS510 ve WBS210 model kablosuz istasyonlarını Türkiye’de satışa sundu.

5GHz 300Mbps açık alan kablosuz dağıtım istasyonu olan WBS510, 50 kilometre ve üzerine kadar transfer mesafesine sahip.  Geniş açık alana yayılmış kurumlar ya da evler için uygun bir çözüm alan ürün, uzun mesafelere sinyal aktarımı için kullanılıyor. ‘Noktadan noktaya’ ya da ‘Noktadan çoklu noktaya’ WiFi dağıtımı yapabilen dağıtım istasyonu, merkezi yönetim platformu sayesinde kolayca yönetilebiliyor.

Üzerinde iki adet harici RP-SMA anten bağlantı noktası bulunan WBS510, uzun mesafelerde kablosuz veri iletimi için (PTP ve PtMP veri iletimi için) TP-Link çanak ya da sektör antenle birlikte uygun bir çözüm oluşturuyor.  TP-Link’in Pharos serisi dağıtım istasyonlarının kurulumları da son derece basit. WBS510 özel tasarımı sayesinde hiçbir alet gerektirmeden kolayca antene monte edilebiliyor.

Güçlü performans, dayanıklı tasarım

TP-Link WBS510, güçlü donanım özelliklerine sahip bir uzun mesafe kablosuz dağıtım istasyonu. Tüm Pharos serisi gibi WBS510’da da Qualcomm Atheros yonga seti (chipset) kullanılıyor. Yüksek kazançlı anten, yüksek güç amplifikatörleri ile donatılmış olan ürün, ayrıca her tür hava koşuluna dayanacak şekilde tasarlanıp üretilmiş. Eksi 30-artı 70 sıcaklık dereceleri arasında çalışmaya uygun olan WBS510, nem, rüzgar gibi etkenlere karşı da dayanıklı. TP-Link Pharos serisi ürünlerde, MAXtream TDMA teknolojisine yer veriyor. Bu sayede çoğunlukla ağ cihazlarında yaşanan ölçek büyüdükçe verimin azalması sorunu yaşanmıyor; talep arttıkça verim düşmüyor.

WBS510’un yönetimi de son derece kolay. Pharos Kontrol yazılımı sayesinde istasyonlar tek bir PC üzerinden yönetilebiliyor. Bu sayede kullanıcılar tek bir PC üzerinden tüm ağı yönetiyor; cihazların firmware güncellemeleri, ağ kontrolü, cihaz bulma, şebeke bakımı gibi işlemleri tek noktadan yapılabiliyor.

WBS510 ile hemen hemen aynı özelliklere sahip olan WBS210 ise 2.4GHz bandını destekliyor. 300Mbps kablosuz hıza sahip olan bu model, dış mekan internet dağıtımı uygulamaları için uygun bir çözüm oluşturuyor.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“TP-Link’ten 50 Kilometre Mesafeli Kablosuz Dağıtım İstasyonu” üzerine 3 yorum

  1. hamza acık dedi ki:

    anlatıldığı gibi ürünse adam evine kurar aynı yöndeki klometre içinde işindede kullanır tek fatura ile işi halleder iyi bir olay ama sağlıklı çalışacakmı.

  2. Enes dedi ki:

    Çanak anteni ile 50 km’ye kadar veri aktarımı sağlıyor olması çok iyi gerçekten ayrıca fiyatı ne kadar merak ettim.

  3. yağmur dedi ki:

    gectiğimiz senelerde 5 klometre etkili bir sistem kurduk ama 1 klometrelik alanda verim alamadık özellikle kalabalık ve frakans kirliliğifazla olan yerlerde verim alınamayacağına karar verdik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.