Reklam Alanı
Turkcell T70 özellikleri
Akıllı Telefon 6

Turkcell T70’i Tüm Detayları İle Ele Alıyoruz!

Turkcell T70’i Tüm Detayları İle Ele Alıyoruz!

Turkcell, büyük bir operatör markası olmakla birlikte kendi operatör telefonlarını da son yıllarda kullanıcıya ulaştırmıştı. Genellikle bu cihazların vatandaşlar tarafından sevilmesi ve gerçekten iyi satış rakamlarına ulaşmış olması, Turkcell’in akıllı telefon üretmesine daha da teşvik etti. En son olarak Turkcell operatör telefonu olan T70 modelini duyurdu. Gelin kısaca bir donanım tarafından Turkcell T70 Özelliklerini inceleyelim:

T70 Donanım Özellikleri:

Ekran olarak baktığımızda 5.2 İnç boyutunda 720×1280 piksel çözünürlüğünde HD bir ekran sunuyor. Bu ekran 282 PPI değeri içeren IPS LCD bir ekran olarak karşımıza çıkıyor.

İşlemci tarafında ise Qualcomm firmasının Snapdragon 210 MSM8909 model işlemcisini kullanıyor. Bu işlemci 4 çekirdekli ve 1.3 GHz hızında çalışan Cortex A7 mimarisine sahip. Açıkçası işlemci açısından pekiyi bir donanıma sahip olduğunu söyleyemeyiz.

GPU tarafında ise Adreno 304 isimli grafik işlemci kullanan Turkcell T70 akıllı telefon, bu grafik işlemci ile üst seviye oyunlar hariç pek kullanıcısını üzmeyecek gibi duruyor.

Kamerasına baktığımızda ise Arka kamera da 8 Megapiksel çözünürlüğüne sahip bir kamera yer alıyor. Tek LED Flash ile desteklenmiş arka kameraya ön tarafta ise 5 Megapiksellik bir kamera eşlik ediyor. Bu kamera 720p yani HD video kaydı yapabiliyor. Kamera performansı konusunda daha iyilerinin olduğunu bildiğimiz için maalesef bu konuda çok iyi olduğunu söyleyemeyeceğiz.

Turkcell T70 akıllı telefon, bellek tarafında 2 GB RAM ile birlikte sunuluyor. Bu RAM miktarı kendi sınıfında ki bir telefon için yeterli olduğunu söyleyebiliriz.
Aynı zaman da 16 GB dâhili depolama alanı ile gelen Turkcell T70, sizlere microSD kart ile birlikte 32 GB daha depolama alanınızı yükseltme imkânı sunuyor.

2540 mAh batarya ile gelen Turkcell T70, şarj süresinde yaklaşık 1 günü rahat çıkartıyor diyebiliriz.

Kullanım ve Deneme Sonrası Görüşler

Turkcell T70, giriş sınıfı bir telefon olarak 700 ₺ gibi bir ücrete satılıyor. Telefon giriş seviyesi cihazlar arasında kullanılabilir bir cihaz ancak yine Turkcell firmasının telefonu olan T60’dan daha düşük özellikler sergiliyor olması biraz can sıkıyor.
Özellikle Android 6.0 güncelleme ile geliyor olması iyi ancak bir daha güncelleme almama olasılığı da çok yüksek olduğunu unutmamak gerekiyor.
Kısacası Turkcell T70 giriş seviyesi ve operatör taksitlendirme ile alınabilir. Ancak nakit alımlarda farklı alternatiflere yönelmek daha iyi olabilir. Sonuçta bir operatör telefonu olmasının getireceği dezavantajları da göz önünde bulundurmakta fayda var.

Turkcell T60 Özellikleri için: Turkcell T60

 

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Turkcell T70’i Tüm Detayları İle Ele Alıyoruz!” üzerine 6 yorum

 1. Mehmet dedi ki:

  Turkcell T70 alacağıma gider General Mobile 4G alırım Google işbirliğiyle ile sunulmuş bir telefon.

 2. Salih Kulak dedi ki:

  Türk ürünlere destek vermek amaçlı bu fiyatlarda sıradan bir android almak yerine Turkcell t70 almak daha mantıklı gibi geliyor.

 3. Halil İbrahim dedi ki:

  Turkcell T70 çok iyi bir akıllı telefon. Bence iphone ile arasında çok abartılı bir fark yok. Alınabilir ve kullanılabilir olarak uygun görüyorum. Yerliye destek.

 4. Kerim Tümen dedi ki:

  Kullanan bir arkadaşım var inanın çoğu android telefonundan iyi ve kaliteli. Hem de Türk malı.

  1. Cüneyt Kılıç dedi ki:

   Turkcell T70 Hakkında kullanıcılar hep olumlu dönüş yaptı,sanırız bu sefer Turkcell Başarılırı bir işe imza atmış

 5. Emrullah dedi ki:

  T70 sağlam bir telefon ama donanım olarak pek yeterli gelmiyor Turkcellden bu yüzden telefon almaya çekinir oldum önerebileceğim bir telefon değil maalesef

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.