Reklam Alanı
Teknoloji 1

Türkiye Rus Hackerların Hedefinde

Uzun bir zamandır Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin gergin oluşundan dolayı bu durum siber dünyaya da yansıyor. Günümüzde sanal ortamda da özellikle hackerlar arasında büyük bir uluslararası savaş başladı. Türk hackerlar ile Rus hackerlar uzun bir zamandır karşı karşıya geliyorlar. Bu durumun önüne geçilebilecek somut adımlar henüz atılamazken özellikle siyasal amaçları olan hacker grupları resmi internet sitelerine önemli zaiyatlar verebiliyorlar.

RUS HACKERLAR SALDIRILARI YOĞUNLAŞTIRACAK

Ünlü bir Rus güvenlik şirketi tarafından açıklanan verilere göre Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkiler önümüzdeki dönemde siber ortamda daha da gerilecek çünkü Rusya’nın ünlü bazı hackerları Türkiye’yi hedef listelerine aldılar. Güvenlik şirketi tarafından yapılan duyuruda özellikle de Rusya’nın en bilindik hacker gruplarından birisi olan Paw Storm grubuna karşı dikkatli olunması istendi. Paw Storm grubunun Türkiye’yi hedef listesine aldığı ortaya çıktı.

SEBEBİ NE?

Yapılan açıklamada Paw Storm grubunun Türkiye’yi hedef listesine almasının sebebi olarak Türkiye’nin Rus uçağını düşürmesi gösterildi.

Siber dünyadan daha fazla haber için tıklayınız

Emre Bey {Emre}

“Türkiye Rus Hackerların Hedefinde” üzerine 1 yorum

  1. Ongun dedi ki:

    Rus hacker grupları bir kaç asalak gruptan başka birşey değil. Türkiye donanımsal olarak verilerinde çok açıklar veriyor. Sanalı çok cahilce kullandığımızın bir göstergesi bu. O uçak düşürmüş hadi saldıralım? Ülkesini korumak, veya ülkesine zarar vermek isteyenlere karşı bu hacker gruplarının psikolojik savaşlarını anlamak bile istemiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.