Reklam Alanı
Haberler 0

Twitter Paralı Döneme Geçiyor!

Twitter Paralı Döneme Geçiyor!

Sosyal Medyanın yapı taşları arasında gösterilen Twitter, büyük tepkilere neden olabilecek bir izmet değişikliliğine geçiyor. Bu hizmet değişikliliğinin kullanıcıları ilgilendiren en önemli noktası ise artık Twitter’ın paralı olabileceği ile ilgili olduğu söyleniliyor.

Kuruluşundan itibaren ücretsiz hizmet veren ve uzun bir süre daha ücretsiz hizmet vereceğini açıklayan şirket, ani bir değişiklik ile hizmet şartlarını değiştirdiğini, bundan sonra bazı uygulama ve sistemlerin ücretli bir şekilde kullanılacağını belirtti. Uzun zamandır can çekişen ve er geçen gün aktif kitlerini kaybeden Twitter, kullanıcı sayısı artırabilmek ve eskisi gibi yeniden sosyal medya alanında söz sahibi olabilmek adına böyle bir hizmet politikası geliştirdiği de söyleniyor

paralı sistem tabi ki kullanıcıları etkileyen bir durum olmayacak. Aktif kitlenin herhangi bir şekilde etkilenmeyeceği bu hizmet şartı sadece Twitterdeck için geçerli olacak. Twitterdeck denilen sistemden kısaca bahsetmek gerekirsek; iş dünyası için yapılacaklar listesi, birçok farklı platform için otomatik paylaşım ve zamanlama özelliği, çoklu hesap kontrolü ve birçok farklı grup ve hastag yönetimi gibi faaliyetleri bulunabilecek. Anlık olarak gelişmeler hakkında bilgi verecek olan sistem hem sosyal medya uzmanları hem de şirket yapılanmaları için önemli gelişmeler arasında gösterildiğini de belirtmek istiyoruz.

Bu yılın sonunda hizmete girmesi planlanan Twitterdeck için belirlenen aylık abone ücreti ise 20 Dolar olarak belirlenmesi yurt dışından ziyade yurt içinde birçok kişinin üzülmesine neden oldu. Resmi açıklamalar ile fiyatı tam belirli olacak sistem Twitter’ı daha kullanışlı bir alan haine getirebilecek.

{phantaso}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.