Reklam Alanı
Tablet 2

Ubuntu Severler İçin Tablet Müjdesi !

Dünya genelinde fazla kullanılmayan ancak fanlarının da azımsanmayacak derecede fazla olduğu Ubuntu ile ilgili yepyeni bir gelişme yaşandı. Elimize ulaşan bilgiye göre Ubuntu’nun yan kuruluşu olarak lanse edilen Canonical tarafından yepyeni bir Ubuntu yazılıma sahip tabletin duyurusu yapıldı. Peki bu yeni tablet ne gibi teknik özellikler içeriyor?

BQ Aquaris M10 Ubuntu Edition Teknik Özellikleri

Cihazın sahip olduğu teknik özelliklerden bahsedecek olursak 10.1 inch boyutunda dokunmatik ekranının bulunduğunu, 1.5 ghz hızında çalışmakta olan 4 çekirdekli MT işlemciye sahip olduğunu, kamera özellikleri olarak 12 MP kameraya sahip olduğunu ve bu kamera ile full HD video kaydı yapabildiğini, 64 GB alanına kadar arttırmanın mümkün olduğu 16 GB dahili hafızanın sunulduğunu ve 2 GB boyutunda da RAM donanımına sahip olduğunu ifade edebiliriz.

BATARYA ÖZELLİKLERİ NASIL?

Li-Po 8200 mAh batarya ile karşımıza çıkan yeni BQ Aquaris M10 Ubundu Edition tableti genel olarak bir tablet için yeterli özellikler içeriyor. Resmi duyurusu yapılan bu yeni tabletin ne zaman ve hangi fiyat aralığından satışa sunulacağı ise henüz maalesef bilinmiyor.

TABLET HABERLERİ

 

Emre Bey {Emre}

“Ubuntu Severler İçin Tablet Müjdesi !” üzerine 2 yorum

  1. volkan dedi ki:

    Ubuntu işletim sistemi demekki kendini artık göstermek istiyor umarım başarılı olur.

  2. Kaan dedi ki:

    Böyle yenilikleri teknoloji içerisinde görmek oldukça sevindirici. Linux severler için artık birçok alternatiflerin olması çeşitliliği artırmakta

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.