Reklam Alanı
Donanım 0

Ütüyü Prizde Unutma Sorunu Bitiyor

Ütüyü Prizde Unutma Sorunu Bitiyor

 

TP-Link’in akıllı prizleri ile ev ve ofislerde elektrik prizine bağlı çalışan pek çok cihaz uzaktayken akıllı telefon aracılığıyla kontrol edilebiliyor. Böylece ütüyü prizde unutup yangın tehlikesi önleniyor; ofisteki su sebilinin gece çalışması durdurularak elektrik tasarrufu sağlanıyor.

 

Ağ çözümleri alanında dünyanın lider üreticisi olan TP-Link®’in, geçtiğimiz aylarda Türkiye’de de satışa sunduğu akıllı prizler, evlerde ve ofislerde gereksiz enerji tüketimini önlediği gibi güvenlik açısından da avantaj sağlıyor. Akıllı prize bağlı olan tüm elektrikli cihazlar, uzaktan, akıllı telefon aracılığıyla kontrol edilebiliyor, açılıp kapatılıyor. Ayrıca bu cihazların elektrik tüketimi de takip edilebiliyor.

hs110
Günlük yaşamımızda ev ya da ofiste kullandığımız bazı cihazlar artık akıllandı. Akıllı telefonlar, akıllı televizyonlar uzaktan rahatlıkla kontrol edilebiliyorlar. Ama kullandığımız akıllı olmayan cihazların sayısı çok daha fazla. Ütü, aydınlatma cihazları, su ısıtıcılar, su sebilleri, tost makineleri gibi pek çok cihaz hem evlerde, hem ofislerde yoğun kullanılıyor ve uzaktan kontrol edilemiyor.  TP-Link’in akıllı prizleri, bu cihazları da uzaktan kontrol edebilmeyi sağlıyor.

TP-Link HS100 ve HS110

 

Akıllı prizleri, TP-Link’in akıllı telefonlar için ücretsiz uygulaması olan Kasa ile telefon üzerinden rahat ve basit  bir şekilde kontrol etmek mümkün oluyor.  Bu sayede örneğin akıllı prize takılı olan bir ütünün açık olup olmadığı, akıllı telefondan kontrol edilip, ütü kapatılabiliyor. Hem Android hem de IOS uyumlu olan Kasa, akıllı telefonlara yükleniyor ve TP-Link HS100 ya da HS110 akıllı prizler ve onlara bağlı cihazlar her yerden akıllı telefon aracılığıyla yönetilebiliyor. Kasa uygulaması ile prizler ve ona bağlı cihazlar programlanabiliyor da. Ofislerde sıkça kullanılan su sebillerinin akşam belli bir saatte kapanması ve sabah çalışanlar ofise gelmeden yarım saat önce çalıştırılıp soğuk ve sıcak suyun hazır hale getirilmesi yine akıllı priz ile mümkün oluyor. Bu da sebilin gerekmeyen saatlerde çalışmasını engelleyerek, elektrik tüketimini azaltıyor.

 

hs100-yatak-odasi
TP-Link kalitesi ve güvencesine sahip akıllı prizler ev ve ofislerde önemli ölçüde elektrik tasarrufu sağlıyor. HS110 model akıllı prizde, kullanılan elektriği takip edip, haftalık ve aylık olarak raporlamak da mümkün oluyor. Normal bir elektrik prizine takılarak kullanılan TP-Link akıllı prizler, son derece sade ve şık bir tasarıma sahip. Beyaz rengi ile her dekora rahatlıkla uyan cihazlar, tak-çalıştır özelliği sayesinde basitçe kullanılabiliyor.

TP-Link akıllı prizlerinin tavsiye edilen satış fiyatları ise şöyle:

HS100: 35.5 USD (KDV dahil)

HS110: 42 USD (KDV dahil)

200475874-001

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.