Reklam Alanı
TL-PB5200
Teknoloji 0

Uzmanlar Uyarıyor! Güvenli Şarj İçin Power Bank Kullanılmalı

Uzmanlar Uyarıyor!

Güvenli Şarj İçin Power Bank Kullanılmalı

Kaspersky Lab uzmanlarının akıllı telefonların herkesin kullanımına açık şarj ortamlarında şarj edilmelerinin tehlikelerine dikkat çektiğini belirten TP-LINK yetkilileri, bu durum göz önüne alındığında kişisel power bank kullanımının önemine dikkat çekiyorlar.
Günümüzde akıllı telefon kullanıcılarının en önemli sorunu olan şarj bitmesi, pek çok kullanıcıyı halka açık alanlarda, ortak kullanılan şarj noktalarını kullanmaya zorluyor. Ancak USB’den şarj edilen bu tür şarj noktalarının cihaz ve veri güvenliği sorunu oluşturduğu ortaya çıktı. Dünyanın önde gelen güvenlik yazılımı üreticilerinden Kaspersky Lab uzmanlarının bu konuda yaptığı araştırmanın sonuçlarına (http://www.kaspersky.com/tr/about/news/virus/2016/Telefonunuzu_Havaalani_Kafe_ve_Otobuslerde_Sarj_Ederken_Dikkat_Verileri_Riske_Atabilirsiniz) ve güvenlik uyarılarına dikkat çeken TP-LINK yöneticileri, her yerde, her zaman güvenli şarj için power bank kullanımını öneriyor.

Powerbank
Akılı telefon ya da tablet bilgisayarların havaalanı, AVM, kafe gibi halka açık alanlarda USB’den şarj edildiğinde, cihaza ait bilgilerin yanı sıra dokümanların da kopyalanabileceğine dikkat çeken Kaspersky Lab uzmanları, geçtiğimiz günlerde kullanıcıları bu konuda uyarmışlardı ve cihazları güvenilir şarj noktalarında şarj etmelerini önermişlerdi. Bu uyarıya kullanıcıların dikkatini çeken TP-LINK yöneticileri, kişisel power bank sahibi olunmasının önemini vurguluyor. Kullanıcıların kendi power bank’ları ile hem her zaman, her yerde cihazlarını şarj edebileceklerini, hem de güvenlik tehdidi yaşamayacaklarını belirten yetkililer, farklı kapasitelerde ve uygun fiyata, kaliteli ve güvenli power bank sahibi olunabileceğini ifade ediyorlar.

TP-LINK’in 2600mAh kapasiteden 10400mAh kapasiteye değin, güçlü ve güvenli power bankları ile gün içinde sık sık yaşanan şarj bitmesi sorunu, telefondan uzakta kalmadan ve her açıdan güvenli bir şekilde çözülebiliyor. Çantada, cepte rahatlıkla taşınan power bank’lar modeline ve kapasitesine bağlı olarak bir akıllı telefonu birçok kez şarj edebiliyor.

Ürünlere ilişkin ayrıntılı bilgi için:

http://www.tp-link.com.tr/products/list-4735.html

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.