Reklam Alanı
Android 0

Ve İsmi Belli Oldu ; Android Nougat !

Akıllı telefon dünyasının önemli işletim sistemlerinden birisi olan Android’in bilindiği üzere çeşitli versiyonları bulunuyor. Google, Android işletim sistemindeki bu versiyonları adlandırırken genellikle tatlı isimlerini tercih ediyor. Android’in merakla beklenen yeni işletim sisteminin ismi gizemliliğini uzun bir süredir korumaktaydı. Android Kitkat, Android Lolipop, Android Marshmallow işletim sistemlerinden sonra yeni teknoloji işletim sisteminin isminin ne olacağı büyük merak konusuydu. Ve nihayet yeni Android işletim sistemi versiyonunun ismi belirlendi !

ANDROİD NOUGAT

Açıklanana göre yeni Android versiyonunun ismi Android Nougat oldu. Google tarafından yayınlanan video ile birlikte bu durum resmen duyuruldu !

ANDROİD NAMIK KAZANAMADI

İnci Sözlük v.b. platformlar tarafından Android’in yeni versiyonunun isminin Android Namık olması yönünde büyük bir çalışma başlatılmıştı. Google’a trollemek isteyen ve Google’a büyük bir kitle ile seslerini duyuran bu platformlar yarışmaya Android Namık ismini sokmayı başarsalarda yeni işletim sisteminin Android Nougat ismini almasına engel olamadılar. Türkiye’de başlatılan bu ilginç trolleme çalışması da Android’in Namık ismini değil de Nougat ismini seçmesiyle beraber son buldu.

 

Emre Bey {Emre}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.