Reklam Alanı
Teknoloji 2

Viber De Şifrelemeyle Kavuşuyor !

Elimize ulaşan verilere göre WhatsApp’tan sonra Viber’de uçtan uca şifreleme ile kullanıcılarını koruyacak !

Akıllı telefonlar üzerinden iletişim artık özellikle online sohbet platformları üzerinden yapılmakta ve bu platformlar arasında WhatsApp şuan için başı çekmekte. WhatsApp tarafından geçtiğimiz günlerde gelen yeni bir özellik olan uçtan uca şifreleme özelliği iki kişinin mesajlaşmalarının şifreli olmasını sağlıyor ve gizliliği bu sayede korunuyordu. WhatsApp tarafından yeni eklenen özellik tüm dünyaca yankı uyandırdı ve elbette bu durumdan diğer uygulamalar büyük bir zarar görmeye başlayabilecektiler. Bu yüzden dolayı WhatsApp’ın ardından Viber’de de yeni uçtan uca şifreleme özelliği aktif hale getirildi.

VİBER UYGULAMASI DA ARTIK ŞİFRELİ

Viber üzerinden iletişim kuran kişiler bundan böyle uçtan uca şifreleme ile korunacaklar. Bu demek oluyorki iki kişinin arasındaki mesajlaşmaları uygulamanın sahibi dahi okuyamayacak. Bu özelliğin gizlilik açısından son derece yararlı, faydalı olduğunu ifade edebiliriz. İnsan hakları uyarınca böyle bir güvenlik önlemi alınması gizlilik açısından çok önemli.

GÜVENLİK VE YAZILIM İLE İLGİLİ DAHA FAZLA GELİŞME İÇİN TIKLAYINIZ

Emre Bey {Emre}

“Viber De Şifrelemeyle Kavuşuyor !” üzerine 2 yorum

  1. Serkan dedi ki:

    Şifrelemeye kavuşması gayet normal. Sonuçta piyasada belli bir standart var artık ve Viberde kullanıcılarını kaybetmemek için bu standartta uymak zorunda

  2. Taner dedi ki:

    Viber zaten piyasayı çok yakından takip edemiyor, bari daha fazla geriye düşmesin. Artık şifreleme doğru yol olduğunu ortaya koydu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.