Reklam Alanı
Visual Basic
Teknoloji 1

Visual Basic Nedir?

Birçok kişi, bilgisayar üzerinden program geliştirmek ister. Bu tür program geliştirmek için eninde sonunda bir yerlerden başlanılması gerekir. Genelde ileriyi düşünen ve çeşitli kodlama dilleri öğrenmek isteyen kişiler, Microsoft’un sunduğu Visual Basic programı ile işlemlere başlarlar.

Bu program, tamamıyla Microsoft tarafından geliştirilmiş ve ücretli lisans ile satışa sunulmuş bir programdır. Dilerseniz de ücretsiz 30 gün deneme sürecinden yararlanarak program hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu program, C+ kodlama dilini benimsemiş ve programlarında da bu kodlama dilini yansıtmaktadır. Kodlama işlemleri, kimi kişilere göre oldukça basit ve eğlence olarak yapılabilecek bir işlem gibi kimi kişilere göre de tam tersine tam bir ölüm olan işlemlerdir. Aslında kodlama dilini bildikten sonra her insan, istediği amaçlı programı dakikalar içerisinde üretebilir. Bu tür kodlama dillerini öğrenmek için illa ki yüksek ücretler verip kurslara katılmak gerekmez. İnternet üzerinden online ortamda ve ücretsiz olarak eğitim imkanı sağlayan birçok youtube kanalı ve bireysel uzman bulunmaktadır. Bu kişilerin derslerini takip ederek siz de Visual Basic ile kendi uygulamanızı geliştirebilirsiniz.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Visual Basic Nedir?” üzerine 1 yorum

  1. gayret dedi ki:

    java adli omur torpusunun iskencesine maruz kaldıktan sonra ogrenci bunyesine seker gibi gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.