Reklam Alanı
Teknoloji 0

Vitamin Deposu Kinoa

Avrupa ve Amerika’da uzun yıllar tüketilen Kinoa çayı son yıllarda ülkemizde de tüketilmeye başlandı. Bu çay hem kolay sindirilmesi açısından hem de içerisinde pek çok besleyici öğe bulundurması bakımından sıkça tükettiğimiz siyah çaydan çok daha yararlıdır. Pek çok bitkisel çayın aksine kokusuz olan bu çayın içimi de oldukça kolay. Çok sık tükettiğimiz siyah çayın vücuttaki demiri ve vitamini öldürdüğü bilinmektedir. kinoa ile zayıflayanlar ise bunun aksine vücut için gerekli olan vitamin, aminoasit ve demir ihtiyacının büyük bir kısmını karşılamaktadır. Ayrıca içerisinde sütten çok daha fazla kalsiyum içeren ve daha uzun süre tok tutan bu çay sabah kahvaltı yapma fırsatı bulamayan kişiler için sütten daha faydalıdır.

Kinoa satıp alıp kullananlar arasında en çok içerdiği yüksek protein miktarı dolayısıyla vejetaryen, veganlar ve sağlık açsından hayvansal gıdalar tüketemeyen insanlar yer alır. Bu bitkinin çağın besini olarak adlandırılmasının nedenleri arasında içerisinde yüksek miktarda protein, kalsiyum barındırmasının yanı sıra magnezyum, fosfor, A, B, C, D, E ve K vitaminlerini de bulundurmasıdır. Bu yüksek besin değerine sahip çay içerisinde glüten bulundurmadığı için kinoa zayıflama hastaları tarafından da büyük rahatlıkla tüketilebilir. Ayrıca çay hücrelerin yenilenmesine yardımcı olduğu için daha sağlıklı ve genç bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. Beyinin yenilenmesine ve zinde kalmasına neden olan çay forumlardaki Kinoayorumları arasından en çok bu konuda övgü alıyor.

Diş ve kemikleri güçlendiren çayı 7 den 70e herkes kullanabilir. Şu an için sadece mega marketlerde yer alan Kinoa Sipariş üzerine internet satın almak çok daha kolay. Bu çay içerisinde yer alan protein sebebiyle sporcular içinde muazzam bir ek gıda olmaktadır. Çayın hazımsızlık ve kabızlık sorununa bitkisel bir çözüm bulması ise bu konudan mustarip olan pek çok kişinin derdine çare olmaktadır. Bu çay düzenli olarak günde 3 fincan kadar tüketildiğinde vücudun ihtiyacı olan pek çok vitamini, aminoasidi ve minerali karşıladığı için bir süre düzenli kullanımdan sonra kişiyi daha dinç ve enerjik hissettirdiği kullananlar tarafından dile getirilmektedir.

Economist Economist {Economist}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.