Reklam Alanı
Nedir? 0

Voip Nedir?

Voip Nedir?

voIP,(Voice Over Internet Protocol) isminin kısaltmasıdır, internet aracılığıyla ses görüşmesi yapmak anlamına gelir. Yeni nesil telefon operatörleri bu teknolojiyi kullanarak çalışmaktadır.

Büyük çaplı şirketlerde düşük maliyet nedeniyle normal hat yerine voIP hizmetini kullanmaktadır. VoIP kullanan şirketlerde kablo sıkıntısı olmaması nedeniyle görüntü kirliliği oluşturmaz.

Telefonunuzun internet kalitesi ve hızıyla ilgili ses kalitesi değişir. İnternet gidip geliyorsa ses kalitesi düşük olacaktır. İnternetin tamamen kopmasıyla ise önceden belirlediğiniz bir GSM operatörüne telefon direk olarak bağlanacaktır.

VoIP çalışma prensibi şu şekildedir. Gönderdiğimiz ses belirli bir codec ile şifrelenir. Ve internet üzerinden gönderilir. Karşı tarafta konuştuğumuz kişi içinde bu geçerlidir.

 

 

 

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.