Reklam Alanı
Teknoloji 0

Western Digital Sunar 8TB SSD

Western Digital, Sektörün İlk 8 TB SuperSpeed USB 20 Gbps Taşınabilir SSD Prototipinin Demosu ile CES 2020’ye Yenilik Getiriyor

Western Digital Corporation (NASDAQ: WDC), Tüketici Elektroniği Fuarı (Consumer Electronics Show – CES®) 2020’de, 20 Gbps hızında bir SuperSpeed USB arayüzü ile öne çıkan dünyanın en yüksek kapasiteli, cep boyutunda, taşınabilir SSD prototipinin bir gösterimi de dahil olmak üzere farklı ihtiyaçlara sahip tüketicilerin kullanımı için üretilen geniş depolama çözümleri serisindeki yeni inovasyonları sergileyecek. Şirket ayrıca, akıllı telefonlar ve dizüstü bilgisayarlar için 1 TB* SanDisk Ultra® Dual Drive Luxe USB Type-C™ sürücüsünü de piyasaya sürecek.

Western Digital’ın eşsiz portföyü; mobil cihazlardan, son derece özelleştirilmiş performans sürücülerine kadar her türlü ihtiyaç için çeşitli depolama çözümleri sunuyor. Western Digital CES 2020’de G-Technology™, SanDisk®, WD® ve Western Digital® markalarının içerdiği tüketici depolama çözümlerini gösterecek.

Çığır Açan SanDisk 8TB SSD Prototipi

Teknolojinin kilometre taşlarının mirasını sürdüren şirket, dünyanın en yüksek kapasiteli, cep boyutunda SuperSpeed USB 20 Gbps taşınabilir SSD’sini sergileyecek. Tüketicilerin zengin içerik yakalama ve onları ellerinde tutma arzusundan ilham alan Western Digital, bu 8 TB SSD prototipi ile mümkün olanın sınırlarını zorlamaya devam ediyor. Nitelikli tasarım ile flash bellekteki uzmanlığını birleştiren şirket, günümüzün tüketici ihtiyaçlarını karşılayan ve hatta fazlasını sağlayan devrimci çözümlerin ön saflarında yer almaya devam ediyor. Western Digital, halihazırda mevcut olan geniş taşınabilir SSD serisini de sergileyecek.

Yepyeni 1TB SanDisk Ultra® Dual Drive Luxe USB Type-C

SanDisk markası, bu sene CES’te en son USB Type-C akıllı telefonlar ve dizüstü bilgisayarlarla çalışan en yeni çift konnektörlü sürücüsünün lansmanını yapacak.1

  • Tamamen metal, yüksek kapasiteli sürücü, tüketicilerin daha fazla fotoğraf ve video çekmesini ve bunların USB Type-C akıllı telefon, tablet ve dizüstü bilgisayarlar ile USB Type-A bilgisayarlar arasında kolayca aktarmasını sağlıyor.
  • Bir anahtarlığa uyacak şekilde tasarlanan sürücü, küçük bir yapısına rağmen büyük bir alan sunuyor. Böylece, tüketiciler ihtiyaç duyduklarında içerik için fazladan depolama alanına sahip oluyorlar.
  • Yeni 1 TB SanDisk Ultra Dual Drive Luxe USB Type-C‘nin 2020’nin ilk çeyreğinin sonlarında satışa hazır olması bekleniyor.

SuperSpeed USB 20Gbps ile Sektörün İlk WD_Black® P50 Game Drive SSD’si

WD_Black® portföyü, PC ve konsol oyuncularının oyunlarını sınırsızca oynamalarına izin veren performans, kapasite ve güvenilirlik sağlıyor. Fuarda gösterilecek olan WD_Black® serisinden beş oyun çözümü arasında şunlar da var:

ibi™, fotoğraf ve videolar için SanDisk marka bir cihazıdır (Yalnızca ABD’de mevcuttur)

ibi, fotoğraf ve videolar için kişisel bir bulut gibi çalışarak, tüketicilere yerel depolama sağlayan, SanDisk’in akıllı bir fotoğraf yönetimi cihazıdır. Özellikleri arasında şunlar vardır:

  • ibi™, fotoğraf ve videoların sorunsuz bir şekilde toplanmasına, organize edilmesine ve özel olarak paylaşılmasına yardımcı olmak için, tüketicilerin pratik bir arayüzle ve otomatik olarak yedeklemek amacıyla, telefonlarını kablosuz olarak bağlamasına olanak tanıyan yardımcı uygulamadır.
  • Dizüstü bilgisayarlar, USB sürücüler, sosyal medya ve bulut hesapları dahil olmak üzere çeşitli konumlardan içerik toplama olanağı2 – hepsi ibi’de depolanır ve uygulamada görüntülenebilir  
  • 250,000 adede kadar fotoğraf3 veya 100 saate kadar video4 saklayabilen 1TB*’lık depolama

Western Digital’de ürün pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı David Ellis, “Tüketiciler her zamankinden daha fazla içerik üretiyor ve her şeyi çekmelerine, erişmelerine, paylaşmalarına ve yönetmelerine yardımcı olmak için daha gelişmiş çözümlere ihtiyaç duyuyorlar. En önemli önceliğimiz, içeriklerini tam olarak kontrol etmelerini sağlayarak insanları güçlendirmektir, böylece içeriklerinin güvenilir bir şekilde saklanması ve ihtiyaç duydukları yerde ve zamanda parmaklarının ucunda olması onları rahat hissettirir” dedi.

Daha fazla bilgi için, web sitemizi ziyaret edin: WD, WD_Black ve SanDisk.

*Depolama kapasitesi olarak kullanılan 1GB = 1,000,000,000 byte ve 1TB = 1,000,000,000,000 byte’tır. Gerçek kullanıcı kapasitesi ise, işletim ortamına bağlı olarak daha az olabilir.

**Sınırlı bir süre için mevcuttur. Tüm detaylar için ürün paketine bakın.

1 Mobil cihaz, USB Type-C portunu ve On-The-Go (OTG) desteğini gerektirir. Uyumlu cihazların bir listesi için www.sandisk.com/dualdrive-c sayfasına bakın.

2 Sosyal Medya veya Bulut hesabı kaydı gerekebilir. Sosyal Medya ve Bulut servisleri herhangi bir zamanda değiştirilebilir, sonlandırılabilir veya kesintiye uğrayabilir ve ülkeye göre değişebilirler.

3 Ortalama dosya boyutu 3.5MB olan bir 13.75 MP’lik JPEG resim. Saklanabilecek fotoğraf sayısı örnekleri yalnızca açıklama amacıyla verilmiştir. Sonuçlarınız, çözünürlük, içerik, dosya sıkıştırma, dosya formatı, dosya boyutu, barındıran cihaz, önceden yüklenmiş dosyalar, ayarlar, yazılım ve diğer faktörlere bağlı olarak değişecektir.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.