Reklam Alanı
Android Uygulamaları 3

WhatsApp Değişiyor!

WhatsApp Değişiyor!

Eklenen telefonla görüşme, veri kullanımını artırıp azaltma gibi  özellikler ile kullanıcısını sevindiren WhatsApp,Geliştiricisi Jan Koum’un DLD 2016’da yaptığı açıklama ile adeta DLD 2016’nin en önemli haberini vermiş oldu.

Jan Koum
 

 

WhatsApp artık Ücretsiz!

 
Facebook tarından satın alındıktan sonra kendisi bir hayli geliştiren WhatsApp bildiğiniz gibi ilk yıl ücretsiz ardından cihazınızın işletim sistemine göre senelik cüzi bir ücret alıyordu.Jan Koum’un yaptığı açıklamada artık WhatsApp’ın ücretsiz olacağı bunun sebebi ise WhatsApp için farklı bir iş modeli çalışması yapıldığı belirtildi.WhatsApp’ın tüm sürümlerinin ilerleyen haftalarda ücretsiz sürüme geçeceğine de açıklamalarına ekleyen Koum;daha çok işletme ve kullanıcılar arasında bir iş modeli geliştirildiğini söyledi.Bu konu hakkında daha fazla detay vermeyen Koum sadece yıl sonuna başlayacakları testler hakkında açıklama yaptı.

 

Uçağınızı Gecikeceğini WhatsApp Bildirecek

 
2016 Bitmeden başlanacak olan yeni iş modelinde WhatsApp anlık bildirimler ile firma-müşteri arasındaki ilişkiyi üst düzeye taşıyacak.WhatsApp size uçağınız teyir ederse Anlık Bildirim’de bulunarak sizi önceden uyaracak ya da Kredi Kartınız ile ilgili işlemleride yine aynı şekilde size bildirecek.

 

WhatsApp Görüntülü Görüşme

 
DLD 2016 Konferansında Jan Koum’dan ise en çok teknolojice.com olarak aylar öncesinden kaleme aldığımız “ WhatsApp Görüntülü arama özelliği mi geliyor “ Sorusunun cevabı oldu.Konu hakkında kaçamak cevaplar veren Koum;en azından WhatsApp görüntülü aramanın planlarının arasında olabileceğini ima etmiş oldu.

 

Facebook’un Altyapısı

 
Facebook’un tecrübe ve altyapısının WhatsApp’ın geliştirilmesine büyük katkı sağladığı belirtilirken bağımsız çalışmanın devam edileceğide belirtildi.

WhatsApp’ın nasıl özelliklere sahip olursa olsun anlaşılan o ki daha da günlük hayatımıza entegre edilecek.

 

 

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“WhatsApp Değişiyor!” üzerine 3 yorum

  1. efe dedi ki:

    Şu ücret muhabbeti de artık efsane oldu, kim para ödemiş bugüne kadar ?

  2. vahit dedi ki:

    whatsapp geleceğin en iyi teknolojik gelişmesi olucak telefon sistemi tamamen değişıme gidicek .

  3. halil dedi ki:

    bugün gelen uyarı ile whatsapp ın ücretsiz olduğunuda öğrenmiş oldum ve bu konuda bana yardımcı oldu iyi bir gelişme bence

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.