Reklam Alanı
Android Uygulamaları 2

WhatsApp Ekran Görüntüsü Aldığında Bildirim Özelliği Gelebilir!

WhatsApp Ekran Görüntüsü Aldığında Bildirim Özelliği Gelebilir!

Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp için yeni bir özellik çok yakında gelebilir. Ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa bunun bildirimini gönderme gibi bir özellik çok yakında gelebilir. Yani bir konuşma sırasında o ekranın görüntüsünü aldığınızda karşı tarafa bunun olduğunu gösteren bir bildirim gitmesi söz konusudur. Sık sık ekran görüntüsü alan kullanıcılar için ve bunu karşı tarafa bildirmek istemeyenler için gerçekten sıkıntı çıkartabilecek bir özellik olabilir.

Bu Özellik Ne Zaman Gelecek?

Bu kesin bir özellik değil, şu an zaten Snapchat isimli program bu özelliği kullanıyor ve bu özelliğin WhatsApp’da görülmesi bazı tartışmalara sebep olabilir. Şu anda yabancı yazılım geliştiriciler forumlarında bu tarz konular sık sık gündeme geliyor ve olma ihtimali de her geçen gün artıyor. Ancak kullanıcıların büyük bir bölümü böyle bir özelliğin gelmesini istemediklerini belirtiyorlar. Bu yüzden bu büyük bir riskte taşıyor. Büyük bir kullanıcı kitlesini rakip mesajlaşma programlarına kaptırabilecek olan WhatsApp’ın ne yapacağını kimse kestiremiyor.

Ekran Görüntüsü Aldığında Bildirim Gitmemesi İçin Ne Yapacağız?

WhatsApp’a ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa bildirim gideceği bir özellik geleceği dedikoduları yayılırken bir taraftan da buna karşı üretilmeye başlayan çözüm yöntemleri ortaya atılmaya başlanıyor. Çoğu kişi arkadaşlarının veya ikinci bir telefon ile görüntüyü alabileceklerini söylerken bir kısımda o an için internet bağlantısını kapatıp, ekran görüntüsünü alıp tekrar whatsApp’a girebileceklerini belirtiyorlar.

WhatsApp’a bu özellik geldiğinde direk olarak WhatsApp’ı sileceklerini ve bunun gibi birçok benzeri program olduğunu hatırlatan kullanıcı kitlesi ise bu tarz şekilde tepkilerini koyarak bu özelliğin gelmesini istemediklerini belirtiyorlar. WhatsApp yerine kullanılabilecek en yakın mesajlaşma programı ise Telegram isimli program ki bu kullanıcıları direk Telegram kapacaktır.

Böyle bir özelliğe sizin yorumunuz nedir?

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“WhatsApp Ekran Görüntüsü Aldığında Bildirim Özelliği Gelebilir!” üzerine 2 yorum

  1. Oğuzhan dedi ki:

    Bence başarılı bir güncelleme. Ama bazen sıkıntı yaratabilir 😀 örneğin alinin attığı mesajları ahmete ekran görüntüsü alıp gönderince ali ye bildirim gidecek 😀

  2. Samet dedi ki:

    Bi bakıma güzel bi özellik 🙂 gönderdiğin şeyin başkasının görmesini istemiyorsan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.