Reklam Alanı
Teknoloji 0

WhatsApp Kullanıcı Sayısı Dudak Uçuklatıyor!

WhatsApp Kullanıcı Sayısı Dudak Uçuklatıyor!

Dünyanın en büyük mesajlaşma servisi unvanını uzun amandır elinde bulunduran WhatsApp, her geçen gün kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor. Yapılan açıklamalar sonucunda şirketin net kullanıcı sayısı ortaya çıkmış, ünlük aktif olarak atılan mesaj satıları ile ilgili detaylar paylaşılmıştır. Rakamların oldukça korkutucu olduğunu belirterek bu denli bir başarı arkasında yer alan ekip ve çalışmanın da merak edilmesine neden olmakta. Facebook tarafından alınan mesajlaşma servisi güncelleştirme destekleri ile kısa sürede kullanıcı sayısını 1 milyar barajını geçirtmiş, gencinden yaşlısında kadar birçok kişinin kullanabildiği bir platform haline getirilmiştir.

Toplam kullanıcı sayısını 1.3 Milyara çıkaran WhatsApp, günlük 1 milyar kişi tarafından başarılı bir şekilde kullanılıyor. Kullanıcılar, gün içerisinde toplam 55 milyar mesaj gönderdiğini, bu mesajların daha çok gruplar üzerinden elde edildiği görülmüştür. Aynı zamanda 5 milyar resim gönderen kullanıcılar tek gün içerisinde 1 milyardan fazla video transferleri de yapmaktadır. Belirttiğimiz gibi kullanı sayılarının büyük bir bölümü günlük ihtiyaçlarını gidermek amacı ile grup sohbetlerini daha çok sevmektedir. Son zamanlarda hizmete sunulan hikaye hizmetinde ise durumlar;

Hikayeler konusunda herhangi bir açıklamada bulunmayan WhatsApp, tahminlere göre 150 milyara yakın günlük durum paylaşımında bulunmakta. Bu verilerin paylaşımı tamamen resmi verilerden oluştuğunu, hikaye konusunda tahminler yürüttüğümüzü belirtebiliriz. Her geçen gün büyümeye devam eden oluşum, mesajlaşma konusunda alanında lider bir uygulama olduğu aldığı ödüller ile tescillenmiştir.

{phantaso}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.