Reklam Alanı
Android Uygulamaları 0

Whatsapp Kullanıcıları Alternatife Yöneliyor!

Whatsapp Kullanıcıları Alternatife Yöneliyor!

Whatsapp uzun süredir en çok kullanılan mesajlaşma programı olarak gösterilmektedir. Ülkemizde de neredeyse akıllı telefon kullanan herkes mutlaka Whatsapp’ı kullanıyor. Ücretsiz mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp son zamanlarda kan kaybetmeye başladı. En büyük rakibi ise Telegram isimli mesajlaşma uygulaması olarak dikkat çekiyor.

Kesintiler Whatsapp’ı da etkiledi

 

Son zamanlarda ülkemizde oldukça sık karşılaşmaya başladığımız bir durum olan sosyal medyaya erişim yasağı konusu en son yaşadığımızda Whatsapp’ı da etkisi altına aldı. Türkiye’de Whatsapp ve birçok sosyal medya uygulamasına erişimin engellenmesi ve artık bunun daha sık yaşanabileceği algısının oluşması ile insanlar farklı uygulamalara yönelmeye başladı. Bunlardan en popüleri ise Telegram mesajlaşma uygulamasıdır.

Telegram mı? Whatsapp mı?

 

Whatsapp her ne kadar avantajlı bir program olarak görünse de bazı noktalarda geride kalıyor. Bunlardan en basiti ise Whatsapp uygulamasının internet sürümünü kullanmakta bazı sıkıntılar yaşanıyor. Telefonun internete bağlantı zorunluluğu bulundurması, bilgisayarda gelen bildirimlerin yine de telefonda görünmesi gibi bazı sıkıntılarından dolayı can sıkıcı olabiliyor.
Telegram mesajlaşma uygulaması ise bu konuda daha başarılı oluyor. Özellikle bilgisayardan mesajlaşmak isteyen kişiler için masaüstü programını indirip kurduktan ve telefon kodunuzu girdikten sonra artık telefonunuzu kapatsanız veya internetini kesseniz dahi yine de rehberinizde ki arkadaşlarınız ile sohbet etmeye devam edebilme şansı sunuyor.

Aynı zamanda çok daha seri ve hızlı bir şekilde işlem gerçekleştirmesi ve farklı özellikler barındırması ile çoğu kullanıcının tercihi olmaya başladı.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.