Reklam Alanı
Haberler 0

WhatsApp Para Transferi Özelliği Geliyor!

WhatsApp Para Transferi Özelliği Geliyor!

WhatsApp, son zamanlarda güncellemeleri ile sıklıkla gündeme gelen bir uygulama olarak karşımıza çıkmakta. Ortaya çıkan bazı iddialara göre yakın bir zamanda WhatsApp için para transfer özelliğinin geleceği belirtiliyor. Geçtiğimiz günlerde Facebook, Messenger uygulaması için para transfer özelliğini getirirken  aynı özelliğin WhatsApp içinde geçerli olacağı belirtildi.

Facebook tarafından oldukça yüksel bir bedel ile satın alınan WhatsApp, para transferi üzerine oldukça uun bir çalışma yaptıklarını dile getirdi. Uygulamanın gerekli testleri için Hindistan’ı seçen şirket, belirli bir kitle ile para transfer özelliğini test edecek. 200 Milyondan fazla Hindistan kullanıcısına sahip olan firma, daha önce böyle bir testi bölge üzerinde gerçekleştirmesi nedeni ile tekrar bu alanı tercih ediyor.

Para transferi konusunda oldukça gizli bir çalışma yürüten WhatsApp, konu ile ilgili testlerin gündeme gelmesi ile deşifre olmuş durumda. 1 Milyardan fazla kullanıcısı olması nedeni ile üst düzey bir performans alabileceğini düşünen yetkililer, eğer gerekli stabilizasyon sağlanabilir ise sanal alanda güzel bir transfer işleminin başlatılabilmesine olanak sağlıyor. Başta büyük kurumsal firmalar tarafından hoş karşılanacak bir durum olarak karşımıza çıkan bu transfer, gün içerisinde Online satış yapan platformlar tarafından da oldukça yüksek oranda kullanılabilir olacağı görülüyor. Bizler, böyle bir yenilik olsa kullanan ilk kişiler arasında olabiliriz. Ya sizler? sizler de güvenerek WhatsApp tarafından sunulan para transfer uygulamasını kullanabilir miydiniz?

{phantaso}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.