Reklam Alanı
Teknoloji 0

WhatsApp Son Yeniliğini Duyurdu!

WhatsApp Son Yeniliğini Duyurdu!

WhatsApp, kullanıcı deneyimleri ön plana çıkarmak adına güncelleştirmeler yayımlayarak gelişimlerini ön plana çıkarıyor. başta İOS ve Android kullanıcıları için geliştirilen yenilikler Web üzerine de getirilmekte olup her platformda yer alan kullanıcılar için ortak olarak oluşturulmakta. Mesajlaşma servisi konusundaki liderliğini görüntülü ve sesli görüşmeler üzerinde de elde eden şirket, bugün gerçekleştirdiği güncelleştirme sayesinde Web kullanıcıların hikaye olarak adlandırılan durum paylaşımlarını görebilme

Durum paylaşma konusunu 2017 yılında faaliyete geçiren WhatsApp, ilk olarak sadece metin paylaşımına izin veriyordu. Bu konuda gelen şikayetler sonucunda video ve görsel paylaşımları aktif eden şirket, bu girişimi ile kısa sürede birden çok kişinin aktif olarak WhatsApp kullanmasına olanak sağladı. Bu gelişmelerden uzak kalan WhatsApp Web kullanıcıları, ayrımcılık olmaması adına açtıkları destek talepleri sonucunda amaçlarına ulaşarak yeni bir güncellemenin alınmasına olanak sağladılar.  Şu an aktif olarak Android ve İOS üzerinden servisten faydalanan kişi sayısının 250 milyon üzerinde olduğunu belirten şirket, bu kadar olmasa da web üzerinden mesajlaşan kişi sayısının da milyonlardan oluştuğu belirtilmektedir.

Günlük 55 milyar mesaj gönderimine sahip olan WhatsApp, gelişimlerini düzenli olarak her platform üzerinden ayrı ayrı almaktadır. Güncellemeler, şirketin istediğinden ziyade kullanıcı deneyimleri ve isteklerine göre şekillendiğini hatırlatarak meydana getirildiğini belirtmek istiyoruz. Aktif kullanıcı sayısını 1 milyara yaklaştıran WhatsApp, alanı ile ilgili tek tercih edilebilir olmak adına her öneriyi dikkate aldığını söyleyebiliriz.

{phantaso}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.